Information om Nova Scotia Duck Tolling retriever från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

SE U(U)CH DK UCH NORD JV-11 RLD N&F&A&M TOLLMASTER'S YOU MAKE ME WILD

Reg.nr/Reg.no SE44191/2010
Kön/Sex tik/bitch
Födelsedatum/Born 2010-06-13
Färg/Colour röd & vit/red and white
Inavelsgrad/Inbreeding 0.0% ( 5 gen., 39 av 63 hundar finns)
Efter/Sire Javahill's Cuppa Pikkinokka SHSB622955        
Undan/Dam Iaera Tehya From Roes'place S57126/2007   2007-05-26   röd & vit    

Stamtavla / Pedigree


VETERINÄRRESULTAT / VETERINARY RESULTS
2011-12-29 HD grad B
2011-12-29 ED ua (0)
2012-08-27 Öga UA
2013-08-24 Öga UA
2014-01-20 PRA-prcd DNA-testad fri A
2014-12-05 Öga UA
2016-12-09 Öga UA


UTSTÄLLNING / SHOWS
2011-03-19 Exc junkl 2 junkk Ck - SKK Malmö, Urek Tatjana
2011-04-09 VG junkl - SSRK Bohus, Krasilnikoff Alex
2011-04-10 Good junkl - SSRK Bohus, Norgren Fredrik
2011-05-22 Exc junkl 1 junkk R-Cert Ck 2 btkl - SKK Hässleholm, Jonsson Lilian
2011-05-28 VG junkl - SSRK Hasslarp, Sjöström Åke
2011-05-29 Exc junkl 1 junkk Cert Ck 1 btkl BIR - SSRK Hasslarp, Johansson Ann-Christ
2011-08-14 Exc junkl 1 junkk Cert Ck 2 btkl - SKK Ronneby, Olszewski Jerzy
2011-09-10 Exc junkl 1 junkk Ck 3 btkl - SKK Sofiero, Frangopol Mihaela
2011-11-06 Exc junkl 1 junkk R-Cert Ck 2 btkl - SKK Växjö, Van Den Broeck Walte
2011-11-12 Exc junkl 1 junkk - SSRK Åstorp, Bay Kim
2011-12-11 Exc junkl 1 junkk - SKK Sthlm Hundmässa, Cardell Agneta
2012-01-05 Exc ukl 3 ukk - SKK Göteborg (1), Jonsson Lilian
2012-01-06 Exc ukl 2 ukk Ck - SKK Göteborg (2), Ericsson Dan
2012-03-18 VG ukl 3 ukk - SKK Malmö, Poletaeva Irina
2012-05-19 Exc ukl 2 ukk R-Cert Ck 3 btkl - SKK Hässleholm, De Ridder-Onghena L
2012-05-26 Exc ukl 1 ukk - SSRK Hasslarp, Wellens Wim
2012-05-27 Exc ukl 1 ukk Cert Ck 2 btkl - SSRK Hasslarp, Jonsson Lilian
2012-07-01 Exc ökl - SKK Borås, Stålhandske Lena
2012-07-06 Exc ökl 2 ökk - SKK Tvååker, Sörensen Bjarne
2012-07-07 Exc ökl 1 ökk Cert Ck 1 btkl BIM - SKK Tvååker, Foss Arne
2012-09-09 Exc chkl 2 chkk Ck 3 btkl - SKK Sofiero, Johansson Martin
2013-01-03 Exc chkl - SKK Göteborg (1), Finne Leni
2013-01-04 Exc chkl 1 chkk Ck 1 btkl BIM CACIB - SKK Göteborg (2), Pichard Laurent
2013-05-18 Exc chkl 2 chkk - SKK Hässleholm, Larsson Yvonne
2013-09-14 Exc chkl 1 chkk Ck 1 btkl BIM CACIB - SKK Sofiero, Norgren Fredrik
2014-03-23 Exc chkl 1 chkk Ck 2 btkl CACIB - SKK Malmö, Olszewski Jerzy
2015-11-01 VG chkl 4 chkk - SKK Växjö, Siil Inga
2015-11-07 Exc chkl 3 chkk Ck 3 btkl - SSRK Åstorp, Molin Nils


VILTSPÅRPROV / TRACKING TESTS
2011-08-05 Godkänd anl kl - SSRK Sekt Siljan, Samuelsson Torsten


LYDNADSPROV / OBEDIENCE TESTS
2011-08-06 0 kl.I 74 poäng - NSDT Sälen, Sjödén Curt


RALLYLYDNAD
2012-10-14 Nybörjarklass 84 poäng - SBK Helsingborg, Dahlqvist Ingrid
2012-10-27 Nybörjarklass 66 poäng - SBK Eslöv, Hansson Gitte
2012-10-28 Nybörjarklass 93 poäng - SBK Limhamn, Dahlqvist Ingrid
2012-12-09 Nybörjarklass 91 poäng - SBK Hörby, Dahlqvist Ingrid
2013-01-27 Fortsättningsklass 79 poäng - SBK Lunds Brukshund, Nilsson Petra
2013-04-01 Fortsättningsklass 95 poäng - SBK Trelleborgs Bk, Sundlöf Lena
2013-04-07 Fortsättningsklass 77 poäng - SBK Sbks Malmöavd., Persson Madeleine
2014-04-13 Avancerad klass 22 poäng - SBK Lund, Sigsgaard Jytte
2014-04-27 Avancerad klass 63 poäng - SBK Trelleborg, Dahlstedt Anna Karin
2014-05-03 Avancerad klass 56 poäng - SBK Ljungbyhed, Jansson Mats
2014-05-04 Avancerad klass 54 poäng - SBK Ljungbyhed, Jansson Ingegerd
2014-05-10 Avancerad klass 32 poäng - SBK Malmö, Persson Madeleine
2014-05-25 Avancerad klass 65 poäng - SBK Skurup, Nilsson Petra
2014-06-14 Avancerad klass 48 poäng - SBK Höganäs, Lindgren Ida
2014-06-29 Avancerad klass 64 poäng - SBK Hallagården Sim, Persson Madeleine
2014-07-06 Avancerad klass 73 poäng - SBK Bjuv, Eliasson Thulin Cari
2014-08-09 Avancerad klass 68 poäng - SBK Arlöv, Dahlstedt Anna Karin
2014-08-30 Avancerad klass 63 poäng - SBK Sjöbo, Dahlqvist Ingrid
2014-09-07 Avancerad klass 73 poäng - SBK Skurup, Palm Beatrice
2014-09-14 Avancerad klass 76 poäng - SBK Hässleholm, Dahlstedt Anna Karin
2014-09-21 Mästarklass 65 poäng - SBK Ystad, Hansson Eva
2014-09-21 Mästarklass 61 poäng - SBK Ystad, Sigsgaard Jytte
2014-09-27 Mästarklass 51 poäng - SBK Trelleborg, Sundlöf Lena
2014-10-05 Mästarklass 73 poäng - SBK Hörby, Borgenlöv Leif
2014-10-11 Mästarklass 63 poäng - SBK Malmö, Skogström Mia
2014-11-30 Mästarklass 80 poäng - SBK Karlshamn, Hansson Gitte
2015-05-02 Mästarklass 45 poäng - SBK Ljungbyhed, Skogström Mia
2015-05-03 Mästarklass 75 poäng - SBK Malmö, Dahlqvist Ingrid
2015-05-10 Mästarklass 59 poäng - SBK Kristianstad, Sigsgaard Jytte
2015-05-10 Mästarklass 51 poäng - SBK Kristianstad, Dahlqvist Ingrid
2015-05-14 Mästarklass 0 poäng - SBK Hässleholm, Palm Beatrice
2015-07-29 Mästarklass 77 poäng - SBK Sälen, Åström Ulrica
2017-10-14 Mästarklass 84 poäng - SBK Ljungbyhed, Ertzinger Filip


AGILITY
2014-04-12 D agility klass I Medium - SBK Trelleborg, Alden Magne
2014-04-12 29 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Trelleborg, Eriksson Louise
2014-04-26 18 agility klass I Medium Noll fel - SBK Lomma, Fogelberg Ken
2014-04-26 26 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Lomma, Hansen Allan
2014-05-11 D agility klass I Medium - SBK Ljungbyhed, Andersson Hedsten Mi
2014-05-11 D agility klass I Medium - SBK Ljungbyhed, Nilsson Joakim
2014-05-11 9 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Ljungbyhed, Nilsson Joakim
2014-05-17 13 agility klass I Medium Noll fel - SBK Limhamn, Fogelberg Ken
2014-05-17 D hoppklass I Medium - SBK Limhamn, Eriksson Louise
2014-06-15 D agility klass I Medium - SBK Höganäs, Nilsson Joakim
2014-06-15 10 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Höganäs, Hansson Mårtensson M
2014-08-16 D agility klass I Medium - SBK Höör, Jansson Nalle
2014-08-16 14 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Höör, Eriksson Louise
2014-08-23 D agility klass I Medium - SHU Hässleholm, Andkvist Magnus
2014-08-23 D hoppklass I Medium - SHU Hässleholm, Bergh Ola
2014-08-24 26 agility klass I Medium Noll fel - SHU Hässleholm, Bergh Ola
2014-08-24 D hoppklass I Medium - SHU Hässleholm, Andkvist Magnus
2014-08-31 D agility klass I Medium - SBK Bjuv, Sundvall Jörgen
2014-08-31 D hoppklass I Medium - SBK Bjuv, Jansson Nalle
2014-09-20 D agility klass I Medium - SBK Svalöv, Crone Maj-Brit
2014-09-20 D hoppklass I Medium - SBK Svalöv, Crone Maj-Brit
2014-09-24 D agility klass I Medium - SHU Hässleholm, Jansson Nalle
2014-09-24 D hoppklass I Medium - SHU Hässleholm, Jansson Nalle
2014-09-24 D hoppklass I Medium - SHU Hässleholm, Jansson Nalle
2014-09-28 D agility klass I Medium - SBK Trelleborg, Fogelberg Ken
2014-09-28 10 agility klass I Medium Noll fel - SBK Trelleborg, Eriksson Louise
2014-09-28 D hoppklass I Medium - SBK Trelleborg, Eriksson Louise
2014-09-28 D hoppklass I Medium - SBK Trelleborg, Fogelberg Ken
2014-10-04 D agility klass I Medium - SBK Svedala, Hansen Allan
2014-10-04 D hoppklass I Medium - SBK Svedala, Fogelberg Ken
2014-10-12 D agility klass I Medium - SBK Degeberga, Sundvall Jörgen
2014-10-12 9 agility klass I Medium Noll fel - SBK Degeberga, Knutsson Jon
2014-10-12 D hoppklass I Medium - SBK Degeberga, Knutsson Jon
2014-10-12 D hoppklass I Medium - SBK Degeberga, Alden Magne
2014-10-19 D agility klass I Medium - SBK Eslöv, Andkvist Magnus
2014-10-19 D agility klass I Medium - SBK Eslöv, Andkvist Magnus
2014-10-25 D agility klass I Medium - SBK Ystad, Andkvist Magnus
2014-10-25 10 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Ystad, Tangfelt Joakim
2015-05-01 D agility klass I Medium - SBK Ljungbyhed, Sundvall Jörgen
2015-05-01 10 agility klass I Medium Noll fel - SBK Ljungbyhed, Sundvall Jörgen
2015-05-01 D hoppklass I Medium - SBK Ljungbyhed, Andersson Hedsten Mi
2015-05-01 D hoppklass I Medium - SBK Ljungbyhed, Andersson Hedsten Mi
2015-05-09 24 agility klass I Medium Noll fel - SBK Degeberga, Petersson Roger
2015-05-09 6 agility klass I Medium Noll fel - SBK Degeberga, Petersson Roger
2015-05-09 D hoppklass I Medium - SBK Degeberga, Lundh Viktoria
2015-05-09 15 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Degeberga, Gustavsson Mats
2015-05-17 D agility klass I Medium - SBK Tollarp, Rasmusson Oliver
2015-05-17 D agility klass I Medium - SBK Tollarp, Rasmusson Oliver
2015-05-17 D hoppklass I Medium - SBK Tollarp, Crone Maj-Brit
2015-05-17 12 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Tollarp, Crone Maj-Brit
2015-05-24 28 agility klass I Medium Noll fel - SBK Halmstad, Käll Anna
2015-05-24 D hoppklass I Medium - SBK Halmstad, Jonasson Fredrika
2015-06-07 D agility klass I Medium - SBK Svalöv, Rasmusson Oliver
2015-06-07 D hoppklass I Medium - SBK Svalöv, Rasmusson Oliver
2015-06-13 14 agility klass I Medium Noll fel - SBK Helsingborg, Petersson Roger
2015-06-13 14 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Helsingborg, Jansson Nalle
2015-07-02 25 agility klass I Medium Noll fel - SBK Kalmar, Juréhn Thomas
2015-07-02 D hoppklass I Medium - SBK Kalmar, Ammerlaan Sandy
2015-07-03 D agility klass I Medium - SBK Kalmar, Eriksson Louise
2015-07-03 16 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Kalmar, Nilsson Jens
2015-07-04 8 agility klass I Medium Noll fel - SBK Kalmar, Ahlin Yvonne
2015-07-04 D hoppklass I Medium - SBK Kalmar, Semkat Stefanie
2015-07-05 17 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Kalmar, Jansson Nalle
2015-07-25 D agility klass I Medium - SBK Skurup, Nilsson Joakim
2015-07-25 D hoppklass I Medium - SBK Skurup, Nilsson Joakim
2015-08-16 10 agility klass I Medium Noll fel - SBK Lund, Petersson Roger
2015-08-16 D hoppklass I Medium - SBK Lund, Petersson Roger
2015-08-22 18 agility klass I Medium Noll fel - SHU Hässleholm, Lundh Viktoria
2015-08-22 D hoppklass I Medium - SHU Hässleholm, Lindahl Johan
2015-08-23 14 agility klass I Medium Noll fel - SHU Hässleholm, S›rensen Dennis
2015-08-23 17 hoppklass I Medium Noll fel - SHU Hässleholm, Lundh Viktoria
2015-08-30 D agility klass I Medium - SBK Bjuv, Bergh Ola
2015-08-30 6 agility klass I Medium Noll fel - SBK Bjuv, Sundvall Jörgen
2015-08-30 2 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Bjuv, Eriksson Louise
2015-08-30 4 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Bjuv, Eriksson Louise
2015-09-05 D agility klass I Medium - SBK Limhamn, Eriksson Louise
2015-09-05 D agility klass I Medium - SBK Limhamn, Eriksson Louise
2015-09-05 23 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Limhamn, Fogelberg Ken
2015-09-05 11 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Limhamn, Fogelberg Ken
2015-09-06 7 agility klass I Medium Noll fel - SBK Limhamn, Rasmusson Oliver
2015-09-06 D hoppklass I Medium - SBK Limhamn, Fogelberg Ken
2015-09-12 13 agility klass I Medium Noll fel - SBK Hässleholm, Käll Anna
2015-09-12 1 agility klass I Medium Noll fel - SBK Hässleholm, Käll Anna
2015-09-12 D hoppklass I Medium - SBK Hässleholm, Käll Anna
2015-09-12 14 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Hässleholm, Käll Anna
2015-09-20 D agility klass I Medium - SHU Klippan, Knutsson Jon
2015-09-20 2 agility klass I Medium Noll fel - SHU Klippan, Lundh Viktoria
2015-09-20 D hoppklass I Medium - SHU Klippan, Lundh Viktoria
2015-09-20 21 hoppklass I Medium Noll fel - SHU Klippan, Knutsson Jon
2015-09-26 15 agility klass I Medium Noll fel - SBK Trelleborg, Lundh Viktoria
2015-09-26 14 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Trelleborg, Knutsson Jon
2015-10-03 D agility klass I Medium - SBK Svedala, Eriksson Louise
2015-10-03 18 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Svedala, Lundh Viktoria
2016-04-10 D agility klass I Medium - SBK Löddeköpinge, Lindqvist Nils
2016-04-10 D agility klass I Medium - SBK Löddeköpinge, Lindqvist Nils
2016-04-10 D hoppklass I Medium - SBK Löddeköpinge, Nilsson Joakim
2016-04-10 23 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Löddeköpinge, Nilsson Joakim
2016-04-17 8 agility klass I Medium Noll fel - SBK Vallåkra, Lundh Viktoria
2016-04-17 D agility klass I Medium - SBK Vallåkra, Crone Maj-Brit
2016-04-17 5 agility klass I Medium Noll fel - SBK Vallåkra, Lundh Viktoria
2016-04-23 D agility klass I Medium - SBK Lomma, Andkvist Magnus
2016-04-23 4 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Lomma, Lundh Viktoria
2016-05-08 12 agility klass I Medium Noll fel - SBK Tollarp, Lundh Viktoria
2016-05-08 D agility klass I Medium - SBK Tollarp, Jansson Nalle
2016-05-08 D hoppklass I Medium - SBK Tollarp, Jansson Nalle
2016-05-08 15 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Tollarp, Lundh Viktoria
2016-05-21 D agility klass II Medium - SBK Halmstad, Jonasson Fredrika
2016-05-21 26 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Halmstad, Jonasson Fredrika
2016-05-22 4 agility klass II Medium Noll fel - SBK Halmstad, Jonasson Fredrika
2016-05-22 D hoppklass II Medium - SBK Halmstad, Jonasson Fredrika
2016-05-29 15 agility klass II Medium Noll fel - SBK Hässleholm, Myrefelt Kristina
2016-05-29 D agility klass II Medium - SBK Hässleholm, Karlsson Cecilia
2016-05-29 D hoppklass II Medium - SBK Hässleholm, Karlsson Cecilia
2016-05-29 D hoppklass II Medium - SBK Hässleholm, Myrefelt Kristina
2016-06-12 6 agility klass II Medium Noll fel - SBK Höganäs, Sundvall Jörgen
2016-06-12 D hoppklass II Medium - SBK Höganäs, Franksson Roger
2016-06-19 4 agility klass II Medium Noll fel - SHU Hässleholm, Lindqvist Nils
2016-06-19 D hoppklass II Medium - SHU Hässleholm, Zeljko Gora
2016-07-09 D agility klass II Medium - SBK Skurup, Eriksson Louise
2016-07-09 D hoppklass II Medium - SBK Skurup, Jansson Nalle
2016-07-21 D agility klass II Medium - SBK, Jonasson Fredrika
2016-07-21 D hoppklass II Medium - SBK, Silfverberg Andreas
2016-07-22 D agility klass II Medium - SBK, Tuomisto Catharina
2016-07-22 D hoppklass II Medium - SBK, Karlsson Tina
2016-07-23 27 agility klass II Medium Noll fel - SBK, Alden Magne
2016-07-23 D hoppklass II Medium - SBK, Tangfelt Joakim
2016-07-24 D agility klass II Medium - SBK, Hagström Jakobsson T
2016-07-24 D hoppklass II Medium - SBK, Bertelsen Bonnik
2016-07-31 D agility klass II Medium - SBK Dala Floda, Brickman Carina
2016-07-31 4 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2016-08-21 14 agility klass II Medium Noll fel - SBK Höganäs, Petersson Roger
2016-08-21 D hoppklass II Medium - SBK Höganäs, Andkvist Magnus
2016-08-28 D agility klass II Medium - SBK Tollarp, Sundvall Jörgen
2016-08-28 D agility klass II Medium - SBK Tollarp, Petersson Roger
2016-08-28 12 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Tollarp, Petersson Roger
2016-08-28 9 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Tollarp, Sundvall Jörgen
2016-09-10 D agility klass II Medium - SBK, Wrede Åsa
2016-09-10 5 hoppklass II Medium Noll fel - SBK, Petersson Roger
2016-09-11 1 agility klass II Medium Noll fel - SBK, Petersson Roger
2016-09-11 D agility klass II Medium - SBK, Petersson Roger
2016-09-11 D hoppklass II Medium - SBK, Petersson Roger
2016-09-11 D hoppklass II Medium - SBK, Petersson Roger
2016-09-17 D agility klass II Medium - SBK Lund, Bertelsen Bonnik
2016-09-17 12 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Lund, S›rensen Dennis
2016-09-18 D agility klass II Medium - SBK Lund, Nilsson Jens
2016-09-18 D hoppklass II Medium - SBK Lund, Crone Maj-Brit
2016-09-24 18 agility klass II Medium Noll fel - SBK Svedala, Therkildsen Susanne
2016-09-24 5 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Svedala, Rasmusson Oliver
2016-09-24 1 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Svedala, Rasmusson Oliver
2017-04-22 D agility klass II Medium - SBK Trelleborg, Tangfelt Joakim
2017-04-22 D agility klass II Medium - SBK Trelleborg, Tangfelt Joakim
2017-04-22 D hoppklass II Medium - SBK Trelleborg, Silfverberg Andreas
2017-04-22 14 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Trelleborg, Silfverberg Andreas
2017-04-29 3 agility klass II Medium Noll fel - SBK Lomma, Lundh Viktoria
2017-04-29 D hoppklass II Medium - SBK Lomma, Knutsson Jon
2017-04-29 D hoppklass II Medium - SBK Lomma, Rasmusson Oliver
2017-05-07 D agility klass II Medium - SBK Löddeköpinge, Lindqvist Nils
2017-05-07 2 hoppklass II Medium Noll fel - SBK Löddeköpinge, Lindqvist Nils
2017-05-08 D agility klass III Medium - SAGIK Kävlinge, S›rensen Dennis
2017-05-08 6 hoppklass III Medium Noll fel - SAGIK Kävlinge, S›rensen Dennis
2017-05-08 D hoppklass III Medium - SAGIK Kävlinge, S›rensen Dennis
2017-05-14 D agility klass III Medium - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2017-05-14 D agility klass III Medium - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2017-05-14 10 hoppklass III Medium Noll fel - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2017-05-14 D hoppklass III Medium - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2017-05-21 D agility klass III Medium - SBK Halmstad, Silfverberg Andreas
2017-05-21 D hoppklass III Medium - SBK Halmstad, Silfverberg Andreas
2017-05-28 D agility klass III Medium - SBK Tollarp, Lindqvist Nils
2017-05-28 D agility klass III Medium - SBK Tollarp, Lindqvist Nils
2017-05-28 D hoppklass III Medium - SBK Tollarp, Knutsson Jon
2017-05-28 D hoppklass III Medium - SBK Tollarp, Knutsson Jon
2017-06-04 D agility klass III Medium - SHU Hässleholm, Silfverberg Andreas
2017-07-08 D agility klass III Medium - SBK Färjestaden, Lundh Viktoria
2017-07-08 D agility klass III Medium - SBK Färjestaden, Myrefelt Kristina
2017-07-08 D hoppklass III Medium - SBK Färjestaden, Tangfelt Joakim
2017-07-08 19 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Färjestaden, Silfverberg Andreas
2017-07-09 D agility klass III Medium - SBK Färjestaden, Myrefelt Kristina
2017-07-09 D agility klass III Medium - SBK Färjestaden, Lundh Viktoria
2017-07-09 23 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Färjestaden, Myrefelt Kristina
2017-07-09 8 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Färjestaden, Knutsson Jon
2017-07-30 D agility klass III Medium - SBK Nybro, Gustavsson Mats
2017-07-30 12 agility klass III Medium Noll fel - SBK Nybro, Lindqvist Nils
2017-07-30 D hoppklass III Medium - SBK Nybro, Franksson Roger
2017-07-30 11 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Nybro, Karlsson Tina
2017-08-19 19 agility klass III Medium Noll fel - SBK Karlskorna, Rasmusson Oliver
2017-08-19 23 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Karlskorna, Rasmusson Oliver
2017-08-19 D hoppklass III Medium - SBK Karlskorna, Rasmusson Oliver
2017-08-26 D agility klass III Medium - SBK Lund, Lindqvist Nils
2017-08-26 27 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Lund, Sundvall Jörgen
2017-08-27 D agility klass III Medium - SBK Lund, Sundvall Jörgen
2017-08-27 17 hoppklass III Medium Noll fel - SBK Lund, Jansson Nalle
2017-09-02 D agility klass III Medium - SBK Tidaholm, Silfverberg Andreas
2017-09-02 D hoppklass III Medium - SBK Tidaholm, Olsen Leif
2017-09-03 D agility klass III Medium - SBK Tidaholm, Karlsson Cecilia
2017-09-03 D hoppklass III Medium - SBK Tidaholm, Thorén Martin
2017-09-09 D agility klass III Medium - SKK Eslöv, Mikkilä Sari
2017-09-09 D agility klass III Medium - SKK Eslöv, Pires Ant=nio Jorge
2017-09-09 8 hoppklass III Medium Noll fel - SKK Eslöv, Pires Ant=nio Jorge
2017-09-10 D agility klass III Medium - SKK Eslöv, Mikkilä Sari
2017-09-10 24 hoppklass III Medium Noll fel - SKK Eslöv, Mikkilä Sari
2017-09-10 D hoppklass III Medium - SKK Eslöv, Pires Ant=nio Jorge


MENTALBESKRIVNING HUND (MH)
MH - resultat, för avkommor och egna
2011-11-26 - SBK Bjuj, Lundahl Ken


BPH - BETEENDE- OCH PERSONLIGHETSBESKRIVNING HUND
2012-10-27 Med skott - - Svtek Bjuv, Bph Genomförd


AVKOMMESTATISTIK / LITTER STATISTICS


KULLAR OCH AVKOMMOR / LITTERS AND OFFSPRING

Födda: 2015-02-14, efter: SE U(U)CH DK UCH RLD N RLD F Alba Nuadh Aiden Na Mayla , röd & vit HD B ED ua Öga UA A   u:CACIB 30
Elkis Lady Marion SE20166/2015 tik röd & vit HD C ED ua   H    
Elkis Peter Pan SE20167/2015 hane röd & vit HD C ED ua   H    
Elkis Robin Hood SE20168/2015 hane röd & vit HD B ED ua   H   u:GOOD ökl
Elkis Herkules SE20169/2015 hane röd & vit HD B ED ua   H    


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-10-21 / Page updated 21 Oct 2021: tollare@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-10-04 / Information from the Swedish Kennel Club 4 Oct 2021