Information om Welsh Springer spaniel från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

SE VCH SE U(U)CH DK CH(U) RLD N RLD F FRECKLES DOOLEY'S

Reg.nr/Reg.no SE24588/2012
Kön/Sex hane/dog
Födelsedatum/Born 2012-03-05
Färg/Colour röd & vit/red and white
Inavelsgrad/Inbreeding 0.0% ( 5 gen., 63 av 63 hundar finns)
Efter/Sire SE U(U)CH Twinkle Touch and Go S30454/2008   2008-03-09   vit & röd    
Undan/Dam SE U(U)CH Trigger Hot'n Sweet S58039/2008   2008-08-13   röd & vit    

Bild / Photo


Stamtavla / Pedigree


VETERINÄRRESULTAT / VETERINARY RESULTS
2013-04-03 HD grad A
2013-10-30 Öga UA
2016-07-08 PLD normal
2016-07-08 Öga UA
2019-07-30 Öga UA


UTSTÄLLNING / SHOWS
2013-03-23 Exc junkl 3 junkk Ck - SKK Malmö, Olszewski Jerzy
2013-04-06 Exc junkl 1 junkk - SSRK Kungsbacka, Borregaard Madsen V
2013-04-07 VG junkl 1 junkk - SSRK Kungsbacka, Livö Buvik Anne
2013-05-25 VG junkl 2 junkk - SSRK Hasslarp, Ragnarson Patric
2013-05-26 Exc junkl 1 junkk R-Cert Ck 2 bhkl - SSRK Hasslarp, Wonisch Günther
2013-07-12 Exc junkl 1 junkk - SKK Tvååker, Bodegård Göran
2013-07-13 Exc junkl 1 junkk Cert Ck 3 bhkl - SKK Tvååker, Hancock Chris
2013-09-14 Exc ukl 1 ukk Cert Ck 1 bhkl BIM CACIB - SKK Sofiero, Delerue Pedro Sanch
2013-11-09 Exc ukl 1 ukk - SSRK Åstorp, Johansson Ann-Christ
2014-03-23 Exc ökl 1 ökk R-Cert Ck 2 bhkl R-CACIB - SKK Malmö, Stefanescu Cristian
2014-04-05 Exc ökl 1 ökk R-Cert Ck 3 bhkl - SSRK Kungsbacka, Bay Kim
2014-04-06 Exc ökl 1 ökk R-Cert Ck 3 bhkl - SSRK Kungsbacka, Foss Arne
2014-05-17 Exc ökl 1 ökk R-Cert Ck 2 bhkl R-CACIB - SKK Hässleholm, Skalin Bo
2014-05-29 Exc ökl 3 ökk - SSRK Hasslarp, Tranholm Mikael
2014-05-30 Exc ökl - SSRK Hasslarp, Sauge Jan Roger
2014-07-11 Exc ökl 3 ökk - SKK Tvååker, Hollings Patsy
2014-07-12 Exc ökl 1 ökk Cert Ck 1 bhkl BIM - SKK Tvååker, Lehtinen Hans
2014-09-14 Exc chkl 2 chkk - SKK Eslöv, Lundgren Bertil
2015-03-28 Exc chkl 2 chkk Ck 3 bhkl R-CACIB - SKK Malmö, Mccarry-Beattie Rita
2015-05-16 Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl R-CACIB - SKK Hässleholm, Davidovic Natasa
2015-05-31 Exc chkl 2 chkk Ck 2 bhkl - SSRK Hasslarp, Bannach Petra
2015-07-10 Exc chkl 3 chkk Ck - SKK Tvååker, Johansson Börje
2015-08-09 VG chkl 3 chkk - SKK Ronneby, Leiviskä Jouko
2015-11-07 Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl - SSRK Åstorp, Liljekvist Borg Eva
2016-03-20 Exc chkl 2 chkk - SKK Malmö, Brankovic Zoran
2016-05-22 Exc chkl 2 chkk Ck 4 bhkl - SKK Hässleholm, Björkman Helene
2016-05-28 Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl - SSRK Hasslarp, Komorowski Axel
2016-09-10 Exc chkl 3 chkk Ck - SKK Eslöv, Borregaard Madsen V
2016-11-12 Exc chkl 3 chkk Ck 4 bhkl - SSRK Åstorp, Nielsen Eva
2017-03-18 Exc chkl 3 chkk Ck 4 bhkl - SKK Malmö, Novak Ales
2017-05-27 Exc chkl 4 chkk Ck - SSRK Hasslarp, Müller Barbara
2017-09-10 Exc chkl 3 chkk Ck 4 bhkl - SKK Eslöv, Pettersson Cindy
2017-11-11 Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIM - SSRK Åstorp, Nymann Gunnar
2018-05-27 Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl - SSRK Hasslarp, Carlström Ann
2018-09-22 Exc chkl 1 chkk Ck 1 bhkl BIR - SKK Eslöv, Oliveira Rui
2018-11-10 Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl - SSRK Åstorp, Paulsen Einar
2019-05-25 Exc chkl 1 chkk Ck 3 bhkl - SSRK Bjuv, Johansson Karl-Erik
2019-11-10 Exc chkl 1 chkk Ck 2 bhkl - SSRK Åstorp, Balkan Jeanette


VILTSPÅRPROV / TRACKING TESTS
2013-11-13 Ej godkänd anl kl - SSRK Inom Avd, Samevik Håkan
2013-12-03 Godkänd anl kl - SSRK Inom Avd, Olofsson Bo
2016-10-13 1 ökl - SVK Södra, Hörnfeldt Ahlin Eva
2016-10-15 1 ökl - SVK Södra, Becker Kent
2016-10-25 1 ökl - SVK Södra, Ljungberg Görel


LYDNADSPROV / OBEDIENCE TESTS
2014-09-06 0 kl.I 56.5 poäng - SBK Löddeköpinge, Hammarberg Jonas
2014-11-08 3 kl.I 105 poäng - SBK Ljungbyhed, Rydén Ruby
2015-05-03 0 kl.I 0 poäng - SBK Ljungbyhed, Björkqvist Cronje
2017-05-14 112.5 poäng Ej godkänd startklass - SBK Ljungbyhed, Johansson Kenneth
2020-03-01 124.5 poäng Godkänd startklass - SBK Åstorp, Brandin Thomas
2020-03-22 0 poäng Ej godkänd startklass - SBK Eslöv, Hammarberg Jonas
2020-03-22 96.5 poäng Ej godkänd startklass - SBK Eslöv, Söderkvist Dennis


RALLYLYDNAD
2014-04-19 Nybörjarklass 43 poäng - SBK Höganäs, Nilsson Petra
2014-04-27 Nybörjarklass 0 poäng - SBK Helsingborg, Wrambeck Monique
2014-05-04 Nybörjarklass 87 poäng - SBK Ljungbyhed, Jansson Ingegerd
2014-06-14 Nybörjarklass 65 poäng - SBK Höganäs, Hansson Eva
2014-09-20 Nybörjarklass 0 poäng - SBK Ystad, Skogström Mia
2014-09-20 Nybörjarklass 0 poäng - SBK Ystad, Hansson Eva
2014-10-03 Nybörjarklass 95 poäng - SBK Ljungbyhed, Jansson Ingegerd
2014-10-12 Nybörjarklass 60 poäng - SBK Helsingborg, Borgenlöv Leif
2015-01-31 Nybörjarklass 92 poäng - SBK Vellinge, Borgenlöv Leif
2015-02-14 Fortsättningsklass 80 poäng - SBK Svalöv, Wrambeck Monique
2015-04-26 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Helsingborg, Borgenlöv Leif
2015-05-30 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Falkenberg, Svanstedt Eva
2015-05-30 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Falkenberg, Skogström Mia
2015-06-13 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Höganäs, Dahlqvist Ingrid
2016-05-07 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Limhamn, Borgenlöv Leif
2016-05-07 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Limhamn, Wrambeck Monique
2016-06-18 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Arlöv, Borgenlöv Leif
2016-08-28 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Råå, Jansson Mats
2016-08-28 Fortsättningsklass 72 poäng - SBK Råå, Wrambeck Monique
2016-10-09 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Helsingborg, Jansson Mats
2016-10-09 Fortsättningsklass 73 poäng - SBK Helsingborg, Wrambeck Monique
2017-02-12 Avancerad klass 10 poäng - SBK Svalöv, Palm Beatrice
2017-04-09 Avancerad klass 0 poäng - SBK Helsingborg, Eberhard Martina
2017-04-09 Avancerad klass 41 poäng - SBK Helsingborg, Hansson Gitte
2017-04-22 Avancerad klass 0 poäng - SBK Hässleholm, Persson Gunnel
2017-07-21 Avancerad klass 0 poäng - SBK Falkenberg, Skogström Mia
2017-07-21 Avancerad klass 0 poäng - SBK Falkenberg, Mattsson Lena
2017-10-22 Avancerad klass 61 poäng - SBK Lomma, Ertzinger Sofie
2017-10-22 Avancerad klass 23 poäng - SBK Lomma, Ertzinger Filip
2019-04-14 Avancerad klass 0 poäng - SBK Råå, Borgenlöv Leif
2019-04-14 Avancerad klass 0 poäng - SBK Råå, Eliasson Thulin Cari
2019-10-20 Avancerad klass 84 poäng - SBK Helsingborg, Borgenlöv Leif
2019-10-20 Avancerad klass 78 poäng - SBK Helsingborg, Borgenlöv Leif
2020-09-26 Avancerad klass 56 poäng - SBK Halmstad, Dahlqvist Ingrid
2020-09-26 Avancerad klass 73 poäng - SBK Halmstad, Dahlqvist Ingrid
2020-10-03 Avancerad klass 48 poäng - SBK Råå, Eliasson Thulin Cari
2020-10-03 Avancerad klass 0 poäng - SBK Råå, Nilsson Petra


AGILITY
2015-06-14 D hoppklass I Medium - SBK Höganäs, Sundvall Jörgen
2016-06-11 19 agility klass I Medium Noll fel - SBK Hörby, Nilsson Joakim
2016-06-11 22 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Hörby, Nilsson Joakim
2016-06-15 D agility klass I Medium - SBK Falkenberg, Jonasson Fredrika
2016-06-15 D hoppklass I Medium - SBK Falkenberg, Käll Anna
2016-10-01 3 agility klass I Medium Noll fel - SBK Vallåkra, Nilsson Joakim
2016-10-01 D agility klass I Medium - SBK Vallåkra, Nilsson Joakim
2016-10-01 19 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Vallåkra, Crone Maj-Brit
2016-10-01 21 hoppklass I Medium Noll fel - SBK Vallåkra, Crone Maj-Brit
2017-03-12 D agility klass I Large - SAGIK Lund, Lundh Viktoria
2017-03-12 D agility klass I Large - SAGIK Lund, Lundh Viktoria
2017-03-12 D hoppklass I Large - SAGIK Lund, Lundh Viktoria
2017-04-29 9 agility klass I Large Noll fel - SBK Lomma, Lundh Viktoria
2017-04-29 D hoppklass I Large - SBK Lomma, Knutsson Jon
2017-05-07 D agility klass I Large - SBK Löddeköpinge, Lindqvist Nils
2017-05-07 D hoppklass I Large - SBK Löddeköpinge, Petersson Roger
2017-05-13 D agility klass I Large - SBK Hässleholm, Digréus Tobias
2017-05-13 D agility klass I Large - SBK Hässleholm, Petersson Roger
2017-05-13 D hoppklass I Large - SBK Hässleholm, Käll Anna
2017-06-18 D agility klass I Large - SBK Höganäs, Petersson Roger
2017-06-18 D agility klass I Large - SBK Höganäs, Petersson Roger
2017-06-18 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Franksson Roger
2017-06-18 8 hoppklass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Franksson Roger
2017-08-12 D agility klass I Large - SAGIK Skabersjö, Bertelsen Bonnik
2017-08-12 11 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Skabersjö, Bertelsen Bonnik
2017-08-12 D hoppklass I Large - SAGIK Skabersjö, Knutsson Jon
2017-08-12 D hoppklass I Large - SAGIK Skabersjö, Knutsson Jon
2017-08-20 D agility klass I Large - SBK Höganäs, Fernström Marianne
2017-08-20 D hoppklass I Large - SBK Höganäs, Petersson Roger
2017-08-20 D hoppklass I Large - SBK Höganäs, Fernström Marianne
2017-09-03 D agility klass I Large - SBK Helsingborg, Knutsson Jon
2017-09-03 D agility klass I Large - SBK Helsingborg, Knutsson Jon
2017-09-03 D hoppklass I Large - SBK Helsingborg, Crone Maj-Brit
2017-09-03 D hoppklass I Large - SBK Helsingborg, Crone Maj-Brit
2017-09-09 D agility klass I Large - SBK Osby, Jansson Nalle
2017-09-09 D agility klass I Large - SBK Osby, Jansson Nalle
2017-09-09 D hoppklass I Large - SBK Osby, Jansson Nalle
2017-09-30 D agility klass I Large - SBK Svedala, Nilsson Jens
2017-09-30 D hoppklass I Large - SBK Svedala, Petersson Roger
2017-10-15 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Falkenberg, Lundh Viktoria
2017-10-15 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Falkenberg, Lundh Viktoria
2017-10-15 10 hoppklass I Large Noll fel - SBK Falkenberg, Brickman Carina
2017-10-15 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Falkenberg, Brickman Carina
2018-02-10 D agility klass I Large - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2018-02-10 D hoppklass I Large - SHU Klippan, Jansson Nalle
2018-02-10 D hoppklass I Large - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2018-04-08 3 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-04-08 2 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-04-08 D hoppklass I Large - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-05-05 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Eslöv, Lindqvist Nils
2018-05-05 10 agility klass I Large Noll fel - SBK Eslöv, Lindqvist Nils
2018-05-05 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Eslöv, Roxenwell Lejonellee
2018-05-05 D hoppklass I Large - SBK Eslöv, Roxenwell Lejonellee
2018-05-10 8 agility klass I Large Noll fel - SBK Ljungbyhed, Karlsson Kalle
2018-05-10 9 agility klass I Large Noll fel - SBK Ljungbyhed, Karlsson Kalle
2018-05-10 6 hoppklass I Large Noll fel - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2018-05-10 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2018-08-11 2 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Skabersjö, Crone Maj-Brit
2018-08-11 D agility klass I Large - SAGIK Skabersjö, Crone Maj-Brit
2018-08-11 9 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Skabersjö, Premholt Gullberg A
2018-08-11 D hoppklass I Large - SAGIK Skabersjö, Premholt Gullberg A
2018-08-19 D agility klass I Large - SBK Lund, Karlsson Susanne
2018-08-19 5 hoppklass I Large Noll fel - SBK Lund, Lindqvist Nils
2018-08-26 D agility klass I Large - SBK Höganäs, Erlandson Jonas
2018-08-26 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Erlandson Jonas
2018-08-26 7 hoppklass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Sundvall Jörgen
2018-08-26 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Sundvall Jörgen
2018-09-30 9 agility klass I Large Noll fel - SBK Malmö, Gustavsson Mats
2018-09-30 8 hoppklass I Large Noll fel - SBK Malmö, Fogelberg Ken
2018-09-30 D hoppklass I Large - SBK Malmö, Fogelberg Ken
2018-11-17 5 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-11-17 D hoppklass I Large - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2018-11-17 10 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-02-09 D hoppklass I Large - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-02-09 D hoppklass I Large - SAGIK Klippan, Lindqvist Nils
2019-05-30 D agility klass I Large - SBK Ljungbyhed, Erlandson Jonas
2019-05-30 D agility klass I Large - SBK Ljungbyhed, Erlandson Jonas
2019-05-30 13 hoppklass I Large Noll fel - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2019-05-30 10 hoppklass I Large Noll fel - SBK Ljungbyhed, Lindqvist Nils
2019-08-25 4 agility klass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Jansson Nalle
2019-08-25 3 agility klass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Jansson Nalle
2019-08-25 D hoppklass I Large - SBK Höganäs, Petersson Roger
2019-08-25 2 hoppklass I Large Noll fel - SBK Höganäs, Petersson Roger
2019-08-31 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Arlöv, Silfverberg Andreas
2019-08-31 D agility klass I Large - SBK Arlöv, Rasmusson Oliver
2019-08-31 6 hoppklass I Large Noll fel - SBK Arlöv, Rasmusson Oliver
2019-08-31 9 hoppklass I Large Noll fel - SBK Arlöv, Silfverberg Andreas
2019-10-05 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Hörby, Nilsson Jens
2019-10-05 D agility klass I Large - SBK Hörby, Nilsson Jens
2019-10-05 7 hoppklass I Large Noll fel - SBK Hörby, Lindqvist Nils
2019-10-05 6 hoppklass I Large Noll fel - SBK Hörby, Lindqvist Nils
2019-11-03 1 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Kävlinge, Silfverberg Andreas
2019-11-03 3 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Kävlinge, Silfverberg Andreas
2019-11-03 1 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Kävlinge, Silfverberg Andreas
2020-02-01 5 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Premholt Gullberg A
2020-02-01 4 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Premholt Gullberg A
2020-02-01 6 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Premholt Gullberg A
2020-03-07 D agility klass I Large - SAGIK Klippan, Erlandson Jonas
2020-03-07 7 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Erlandson Jonas
2020-03-07 3 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Klippan, Erlandson Jonas
2020-10-10 6 agility klass I Large Noll fel - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2020-10-10 6 agility klass I Large Noll fel - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2020-10-10 D hoppklass I Large - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2020-10-10 4 hoppklass I Large Noll fel - SHU Klippan, Lindqvist Nils
2020-10-16 3 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2020-10-16 3 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Kävlinge, Lundh Viktoria
2021-06-05 4 agility klass I Large Noll fel - SBK Lund, Erlandson Jonas
2021-06-05 D agility klass I Large - SBK Lund, Erlandson Jonas
2021-06-05 13 hoppklass I Large Noll fel - SBK Lund, Lundh Viktoria
2021-06-05 8 hoppklass I Large Noll fel - SBK Lund, Lundh Viktoria
2021-06-10 5 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Kävlinge, S›rensen Dennis
2021-06-10 6 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Kävlinge, S›rensen Dennis
2021-06-17 7 agility klass I Large Noll fel - SHU Vankiva, Erlandson Jonas
2021-06-17 5 agility klass I Large Noll fel - SHU Vankiva, Erlandson Jonas
2021-06-17 11 hoppklass I Large Noll fel - SHU Vankiva, Lindqvist Nils
2021-06-17 8 hoppklass I Large Noll fel - SHU Vankiva, Lindqvist Nils


NOSEWORK
2017-01-01 Doftprov I - Godkänd - SNWK, Andersson Sara och Henriksson Eva
2018-02-04 Doftprov II - Godkänd - SNWK Örkelljunga, Von Berger Sören
2018-03-29 NW1 Behållare: 25 Inomhus: 25 Utomhus: 25 Fordon: 25 Total: 100 poäng 0 fel - SNWK Örkelljunga, Castell Lotta och Andersson Anneli
2018-07-28 NW1 Behållare: 0 Inomhus: 0 Utomhus: 0 Fordon: 0 Behållare: 2 fel Total: 0 poäng 2 fel - SNWK Örkelljunga, Persson Denise och Dahlgren Bengtsson Y
2018-08-18 Doftprov III - Godkänd - SNWK Helsingborg, Andersson Brittmarie
2018-09-08 NW1 Behållare: 0 Inomhus: 25 Utomhus: 25 Fordon: 0 Behållare: 2 fel Fordon: 1 fel Total: 50 poäng 3 fel - SNWK Örkelljunga, Nielsen Karina och Dahlgren Bengtsson Y
2018-11-03 NW1 Behållare: 25 Inomhus: 25 Utomhus: 25 Fordon: 25 Total: 100 poäng 0 fel - SNWK Örkelljunga, Nielsen Karina och Dahlgren Bengtsson Y
2018-11-04 NW1 Behållare: 0 Inomhus: 0 Utomhus: 25 Fordon: 25 Behållare: 2 fel Total: 50 poäng 2 fel - SNWK Örkelljunga, Nielsen Karina och Dahlgren Bengtsson Y
2019-06-29 NW1 Behållare: 25 Inomhus: 0 Utomhus: 25 Fordon: 25 Total: 75 poäng 0 fel - SNWK Örkelljunga, Nielsen Karina och Dahlgren Bengtsson Y
2019-07-29 NW1 Fordonsssök Mom.1: 25 Mom.2: 25 Mom.3: 25 Mom.4: 0 Total: 75 poäng 0 fel - SNWK Hässleholm, Andersson Sara
2019-08-16 NW1 Behållare: 0 Inomhus: 25 Utomhus: 25 Fordon: 25 Behållare: 2 fel Total: 75 poäng 2 fel - SNWK Örkelljunga, Blom Karin och Rüdén Siv Monika, Sjöberg Camilla, Bankhed Marie
2019-08-17 NW1 Behållare: 25 Inomhus: 25 Utomhus: 25 Fordon: 25 Total: 100 poäng 0 fel - SNWK Örkelljunga, Andersson Sara och Johansson Annica, Rüdén Siv Monika, Bankhed Marie
2019-08-18 NW2 Behållare: 13 Inomhus: 25 Utomhus: 0 Fordon: 0 Fordon: 2 fel Inomhus SSE: 1 Total: 38 poäng 2 fel - SNWK Örkelljunga, Blom Karin och Rüdén Siv Monika, Bankhed Marie, Lahti Sara
2019-12-14 NW1 Inomhussök Mom.1: 25 Mom.2: 25 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Total: 100 poäng 0 fel - SNWK Örkelljunga /Sk, Ihrén Maria och Nielsen Karina
2020-01-19 NW1 Behållarsök Mom.1: 25 Mom.2: 25 Mom.3: 25 Mom.4: 0 Mom.4: 2 fel Total: 75 poäng 2 fel - SBK Höör Skåne, Dahlgren Bengtsson Y och Sondell Birgitta
2020-02-16 NW1 Inomhussök Mom.1: 25 Mom.2: 25 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Total: 100 poäng 0 fel - SNWK Munka Ljungby/S, Sjöberg Camilla och Nielsen Karina
2020-06-14 NW1 Fordonsssök Mom.1: 25 Mom.2: 0 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Total: 75 poäng 0 fel - SNWK Varberg, Johansson Annica och Sjöberg Camilla
2020-08-22 NW2 Behållare: 13 Inomhus: 10 Utomhus: 7 Fordon: 0 Total: 30 poäng 0 fel - SNWK Örkelljunga/Skå, Castell Lotta och Ryrvik Ann-Louise
2021-07-04 NW1 Behållarsök Mom.1: 25 Mom.2: 25 Mom.3: 25 Mom.4: 25 Total: 100 poäng 0 fel - SNWK Kristianstad, Sondell Birgitta och Borg Inger


AVKOMMESTATISTIK / LITTER STATISTICS


KULLAR OCH AVKOMMOR / LITTERS AND OFFSPRING

Födda: 2014-06-24, undan: Heddychlon Daizy , röd & vit HD A   PPM iris-iris lindrig     u:CERT 8
SE VCH Heddychlon Juni SE43070/2014 tik röd & vit HD B          
Heddychlon Julia SE43071/2014 tik röd & vit HD A ED ua         4
SE VCH Heddychlon Judit SE43072/2014 tik röd & vit HD A   PLD < 1/2- 3/4     u:EXC ökl 15
Heddychlon Jazza SE43073/2014 tik röd & vit            
Heddychlon Joyce SE43074/2014 tik röd & vit            
Heddychlon Johannes SE43075/2014 hane röd & vit            
Heddychlon Jussi SE43076/2014 hane röd & vit            
Heddychlon James SE43077/2014 hane röd & vit            

Födda: 2015-05-23, undan: Time Honored Des Vauriennes , röd & vit HD B   Öga UA     u:EXC ukl 8
Redspot's Tom Dooley SE35985/2015 hane röd & vit            
Redspot's Ready Teddy SE35986/2015 hane röd & vit            
Redspot's Bobby Brown SE35987/2015 hane röd & vit HD C         u:R-CERT
Redspot's Billie Jean SE35988/2015 tik röd & vit            
Redspot's Mountain Mary SE35989/2015 tik röd & vit            
Redspot's Silly Milly SE35990/2015 tik röd & vit            
Redspot's Peggy Sue SE35991/2015 tik röd & vit            
RLD N RLD F Redspot's Cara Mia SE35992/2015 tik röd & vit HD B   Öga UA     u:R-CERT 6

Födda: 2015-06-02, undan: SE VCH Pelydryns Candy , röd & vit HD A   Öga UA     u:R-CACIB 17
Bonnets Wackre Wayne SE34642/2015 hane röd & vit            
Bonnets Wicktige Wictor SE34643/2015 hane röd & vit            
Bonnets Wiggos Wilmer SE34644/2015 hane röd & vit            
Bonnets Wildaste Winston SE34645/2015 hane röd & vit            
Bonnets Wänlige Wärner SE34646/2015 hane röd & vit            
Bonnets Wimsiga Wera SE34647/2015 tik röd & vit HD B   Öga UA     u:CK 10
Bonnets Witziga Wilma SE34648/2015 tik röd & vit HD C          
Bonnets Wänaste Wändela SE34649/2015 tik röd & vit            

Födda: 2016-09-23, undan: NO UCH Welsh Dream's Perfect Hunter , 17
Spinnvills Steadfast Dreamer NO53447/16 hane
Spinnvills Impeccable Dream NO53450/16 tik

Födda: 2018-05-12, undan: Dalkrokens Midori , röd & vit HD A   PPM iris-iris lindrig     u:GOOD ökl 25
Dalkrokens Vilda Blåbär SE35174/2018 hane röd & vit            
Dalkrokens Taggiga Björnbär SE35175/2018 hane röd & vit HD A ED ua        
Dalkrokens Sträva Krusbär SE35176/2018 tik röd & vit            
Dalkrokens Röda Hallon SE35177/2018 tik röd & vit            
Dalkrokens Söta Smultron SE35178/2018 tik röd & vit HD B          
Dalkrokens Syrliga Vinbär SE35179/2018 tik röd & vit            
Dalkrokens Lilla Körsbär SE35180/2018 tik röd & vit            

Födda: 2019-08-22, undan: SE VCH Moonstruck Dansa I Neon , vit & röd HD A   Öga UA     u:EXC ökl 5
Ässet's Son of Dooley SE48540/2019 hane röd & vit            
Ässet's Solid Rock SE48541/2019 hane röd & vit            
Ässet's Somebody to Love SE48542/2019 tik röd & vit            
Ässet's Stand By Me SE48543/2019 tik röd & vit            
Ässet's Shallow SE48544/2019 tik röd & vit            

Födda: 2021-03-10, undan: SE VCH SE U(U)CH Funbone's Liverpool Redhead , röd & vit HD B   Öga UA     u:R-NORDC 14
Lucky Rush Darkness SE22226/2021 hane röd & vit            
Lucky Rush Crazy SE22227/2021 hane röd & vit            
Lucky Rush Dude SE22228/2021 hane röd & vit            
Lucky Rush Angel SE22229/2021 tik vit & röd            
Lucky Rush Amazing SE22230/2021 tik röd & vit            
Lucky Rush Ragdoll SE22231/2021 tik röd & vit            

Ägare/Owner
Gunilla Alsterfjord
Gånge-Rolfs gata 81
253 62 Helsingborg
Mob: 0705-61 68 20
Email: gunilla@alsterfjord.com

Hemsida/Homepage: http://www.welshar.se


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-08-04 / Page updated 4 Aug 2021: welsh@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021