Information om Welsh Springer spaniel från Rasdata.nu Information om SSRK:s raser från Rasdata.nu

SE VCH NO VCH RLD N AGHD I OKEJ'S BARONESS OF GALA

Reg.nr/Reg.no SE13573/2014
Kön/Sex tik/bitch
Födelsedatum/Born 2013-12-13
Färg/Colour röd & vit/red and white
Inavelsgrad/Inbreeding 0.8% ( 5 gen., 63 av 63 hundar finns)
Efter/Sire Twinkle Tom Sawyer SE51614/2010   2010-06-30   vit & röd    
Undan/Dam SE VCH JWW-10 C.I.E. NORD UCH Geltman's Gala Divine S34492/2009   2009-04-12   röd & vit    

Stamtavla / Pedigree


VETERINÄRRESULTAT / VETERINARY RESULTS
2015-06-24 HD grad B
2017-08-29 Öga UA


UTSTÄLLNING / SHOWS
2015-05-16 VG junkl - SSRK Ulriksdal, Rosenberg Hans
2016-03-20 VG ökl 2 ökk - SSRK Sandviken, Eriksson Ola


VILTSPÅRPROV / TRACKING TESTS
2015-07-27 Godkänd anl kl - SGK Gävleborg, Brungs Lars
2016-09-29 1 HP ökl - SDK Stockholm, Henriksson Leif
2016-09-22 1 ökl - SSRK Inom Avd, Persson Tomas
2017-03-04 1 ökl - SSRK Inom Avd, Persson Tomas


RALLYLYDNAD
2016-08-21 Nybörjarklass 62 poäng - SBK Gävle, Hedman Carina
2016-08-21 Nybörjarklass 35 poäng - SBK Gävle, Swahn Natalie
2017-03-12 Nybörjarklass 93 poäng - SBK Enköping, Kättström Maria
2017-03-18 Nybörjarklass 81 poäng - SBK Upplands Väsby, Elegård Liss-Britt
2017-05-06 Nybörjarklass 78 poäng - SBK Märsta, Julin Anna
2017-05-27 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Upplands Väsby, Carlberg Lotta
2017-05-27 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Upplands Väsby, Hernander Louise
2017-08-13 Fortsättningsklass 54 poäng - SBK Bollnäs, Swahn Natalie
2018-07-08 Fortsättningsklass 33 poäng - SBK Bollnäs, Wessberg Ida
2018-07-15 Fortsättningsklass 76 poäng - SBK, Gustafsson Caroline
2018-07-15 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK, Svelander Lena
2019-04-02 Fortsättningsklass 47 poäng - SHU Uppsala, Sterner Martos E
2019-06-16 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Järvsö, Norberg Carina
2019-06-16 Fortsättningsklass 13 poäng - SBK Järvsö, Norberg Carina
2020-08-08 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Hudiksvall, Palm Åsa
2020-08-08 Fortsättningsklass 0 poäng - SBK Hudiksvall, Palm Åsa


AGILITY
2016-05-14 D agility klass I Large - SBK Vallentuna, Lundström Anna
2016-05-14 D hoppklass I Large - SBK Vallentuna, Dyrsmeds Lena
2016-05-14 D hoppklass I Large - SBK Vallentuna, Lundström Anna
2016-05-14 D hoppklass I Large - SBK Vallentuna, Dyrsmeds Lena
2016-05-21 D agility klass I Large - SBK Upplands Väsby, Bereflod Madeleine
2016-05-21 D hoppklass I Large - SBK Upplands Väsby, Bereflod Madeleine
2016-05-22 D agility klass I Large - SKK Södertälje, Bereflod Madeleine
2016-05-22 D hoppklass I Large - SKK Södertälje, Bereflod Madeleine
2016-05-22 D hoppklass I Large - SKK Södertälje, Bereflod Madeleine
2016-06-04 D agility klass I Large - SKK Uppsala, Tångring Malin
2016-06-04 D hoppklass I Large - SKK Uppsala, Mähler Johan
2016-06-06 D agility klass I Large - SKK Strängnäs, Fernström Marianne
2016-06-06 D agility klass I Large - SKK Strängnäs, Olsen Leif
2016-06-06 D hoppklass I Large - SKK Strängnäs, Lundin Ewa
2016-06-06 D hoppklass I Large - SKK Strängnäs, Uhlan Renée
2016-06-11 D agility klass I Large - SBK Väddö, Tångring Malin
2016-06-11 D agility klass I Large - SBK Väddö, Tångring Malin
2016-06-11 D hoppklass I Large - SBK Väddö, Tångring Malin
2016-06-11 D hoppklass I Large - SBK Väddö, Tångring Malin
2016-06-15 D agility klass I Large - SBK Lövsättra, Tångring Malin
2016-06-15 D hoppklass I Large - SBK Lövsättra, Tångring Malin
2016-07-23 D agility klass I Large - SBK Munkfors, Lundin Ewa
2016-07-23 D hoppklass I Large - SBK Munkfors, Lundin Ewa
2016-07-24 D agility klass I Large - SBK Munkfors, Lundin Ewa
2016-07-30 D agility klass I Large - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2016-07-30 D hoppklass I Large - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2016-07-31 D agility klass I Large - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2016-07-31 D hoppklass I Large - SBK Dala Floda, Fernström Marianne
2017-05-07 5 hoppklass I Large Noll fel - SKK Västerås, Olsen Leif
2017-05-07 D hoppklass I Large - SKK Västerås, Olsen Leif
2017-05-14 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK Söderköping, Franksson Roger
2017-05-22 D hoppklass I Large - SBK Vallentuna, Pettersson Kjell
2017-06-06 6 hoppklass I Large Noll fel - SBK Bro, Sundqvist Hans
2017-06-10 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK Waxholm, Pettersson Kjell
2017-06-11 D hoppklass I Large - SBK Knivsta, Broberg Emma
2017-06-21 5 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Hudiksvall, Mähler Johan
2017-06-21 5 hoppklass I Large Noll fel - SAGIK Hudiksvall, Mähler Johan
2017-07-08 D agility klass I Large - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2017-07-08 D agility klass I Large - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2017-07-08 D hoppklass I Large - SBK Mora, Tångring Malin
2017-07-08 10 hoppklass I Large Noll fel - SBK Mora, Pettersson Kjell
2017-07-19 2 hoppklass I Large Noll fel - SKK Fagersta, Olsen Leif
2017-07-19 D hoppklass I Large - SKK Fagersta, Olsen Leif
2017-07-29 D agility klass I Large - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2017-07-29 D hoppklass I Large - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2017-07-30 6 agility klass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ekström Per-Inge
2017-07-30 5 hoppklass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Olsen Leif
2017-08-09 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK, Ekström Per-Inge
2017-08-09 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK, Ekström Per-Inge
2017-08-27 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Märsta, Ahlin Yvonne
2017-08-27 11 hoppklass I Large Noll fel - SBK Märsta, Ahlin Yvonne
2017-09-03 D agility klass I Large - SBK Nyköping, Tångring Malin
2017-09-03 D agility klass I Large - SBK Nyköping, Tångring Malin
2017-09-03 9 hoppklass I Large Noll fel - SBK Nyköping, Tångring Malin
2017-09-03 D hoppklass I Large - SBK Nyköping, Tångring Malin
2017-09-09 D agility klass I Large - SBK Gävle, Sundvall Jörgen
2017-09-09 D agility klass I Large - SBK Gävle, Tangfelt Pär
2017-09-09 D agility klass I Large - SBK Gävle, Sundvall Jörgen
2017-09-10 10 hoppklass I Large Noll fel - SBK Gävle, Tangfelt Pär
2017-09-10 D hoppklass I Large - SBK Gävle, Sundvall Jörgen
2017-09-10 15 hoppklass I Large Noll fel - SBK Gävle, Tangfelt Pär
2017-09-23 D agility klass I Large - SBK Åkersberga, Bereflod Madeleine
2017-09-23 D hoppklass I Large - SBK Åkersberga, Bereflod Madeleine
2017-10-08 D agility klass I Large - SBK Kista, Karlsson Tina
2017-10-08 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK Kista, Karlsson Tina
2017-10-15 D agility klass I Large - SBK Lidingö, Fernström Marianne
2017-10-15 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Lidingö, Fernström Marianne
2018-04-21 D agility klass I Large - SBK Nacka, Pettersson Kjell
2018-04-21 6 hoppklass I Large Noll fel - SBK Nacka, Pettersson Kjell
2018-05-12 D agility klass I Large - SBK Waxholm, Karlsson Tina
2018-05-12 7 agility klass I Large Noll fel - SBK Waxholm, Karlsson Tina
2018-05-12 D hoppklass I Large - SBK Waxholm, Karlsson Tina
2018-05-26 D agility klass I Large - SBK Farsta, Bache Veronica
2018-05-26 2 hoppklass I Large Noll fel - SBK Farsta, Fernström Marianne
2018-05-27 D agility klass I Large - SBK Ågesta, Bereflod Madeleine
2018-05-27 10 hoppklass I Large Noll fel - SBK Ågesta, Fernström Marianne
2018-06-02 D agility klass I Large - SBK Häverö, Ahlin Yvonne
2018-06-02 9 agility klass I Large Noll fel - SBK Häverö, Ahlin Yvonne
2018-06-02 D hoppklass I Large - SBK Häverö, Ahlin Yvonne
2018-06-02 2 hoppklass I Large Noll fel - SBK Häverö, Ahlin Yvonne
2018-06-09 D agility klass I Large - SBK Kista, Wrede Åsa
2018-06-09 7 hoppklass I Large Noll fel - SBK Kista, Wrede Åsa
2018-06-09 6 hoppklass I Large Noll fel - SBK Kista, Wrede Åsa
2018-06-16 9 agility klass I Large Noll fel - SBK Bålsta, Pettersson Kjell
2018-06-16 5 hoppklass I Large Noll fel - SBK Bålsta, Pettersson Kjell
2018-06-19 D agility klass I Large - SBK Tierp, Lindskog Malin
2018-06-19 D agility klass I Large - SBK Tierp, Lindskog Malin
2018-07-07 D agility klass I Large - SBK Bollnäs, Mähler Johan
2018-07-07 5 hoppklass I Large Noll fel - SBK Bollnäs, Mähler Johan
2018-07-07 3 hoppklass I Large Noll fel - SBK Bollnäs, Mähler Johan
2018-07-14 D agility klass I Large - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2018-07-14 6 agility klass I Large Noll fel - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2018-07-14 D hoppklass I Large - SBK Mora, Jansson Michaela
2018-07-20 D agility klass I Large - SKK Fagersta, Olsen Leif
2018-07-20 11 agility klass I Large Noll fel - SKK Fagersta, Olsen Leif
2018-07-28 14 agility klass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2018-07-28 4 hoppklass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2018-07-29 6 agility klass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2018-07-29 5 hoppklass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Ahlin Yvonne
2018-08-25 7 agility klass I Large Noll fel - SKK Norsborg, Bereflod Madeleine
2018-08-26 4 hoppklass II Large Noll fel - SKK Norsborg, Bereflod Madeleine
2018-08-26 4 hoppklass II Large Noll fel - SKK Norsborg, Bereflod Madeleine
2018-09-02 4 hoppklass II Large Noll fel - SBK Rättvik, Vertanen Timo
2018-09-02 1 hoppklass II Large Noll fel - SBK Rättvik, Vertanen Timo
2018-09-02 2 hoppklass II Large Noll fel - SBK Rättvik, Vertanen Timo
2018-09-02 1 hoppklass II Large Noll fel - SBK Rättvik, Vertanen Timo
2018-09-08 6 agility klass I Large Noll fel - SBK Kista, Tangfelt Joakim
2018-09-29 16 agility klass I Large Noll fel - SHU Uppsala, Broberg Emma
2018-09-30 D hoppklass II Large - SBK Uppsala, Broberg Emma
2018-09-30 6 agility klass I Large Noll fel - SBK Sala, Vartiainen Seija
2018-10-13 D agility klass I Large - SAGIK Söråker/Timrå, Mähler Johan
2018-10-13 2 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Söråker/Timrå, Mähler Johan
2018-10-13 5 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Söråker/Timrå, Mähler Johan
2018-10-20 16 agility klass I Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Hermansson Annelie
2018-10-28 D agility klass I Large - SBK Mockfjärd, Pettersson Kjell
2018-10-28 D agility klass I Large - SBK Mockfjärd, Pettersson Kjell
2019-03-11 7 hoppklass II Large Noll fel - SAGIK Bollnäs, Tangfelt Pär
2019-03-11 D hoppklass II Large - SAGIK Bollnäs, Tangfelt Pär
2019-03-11 D hoppklass II Large - SAGIK Bollnäs, Tangfelt Pär
2019-03-16 D agility klass I Large - SHU Söderköping, Hagström Jakobsson T
2019-03-23 D agility klass I Large - SBK Upplands Väsby, Pettersson Kjell
2019-03-24 D hoppklass II Large - SBK Upplands Väsby, Tångring Malin
2019-03-24 6 hoppklass II Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Tångring Malin
2019-04-27 D agility klass I Large - SBK Nacka, Ahlin Yvonne
2019-04-28 D agility klass I Large - SBK Kista, Ahlin Yvonne
2019-04-28 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Kista, Ahlin Yvonne
2019-05-01 D hoppklass II Large - SBK Kista, Wrede Åsa
2019-05-01 D hoppklass II Large - SBK Kista, Wrede Åsa
2019-05-04 6 agility klass I Large Noll fel - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2019-05-04 6 agility klass I Large Noll fel - SKK Västerås, Andersson Fredrik
2019-05-18 D agility klass I Large - SBK Farsta, Ahlin Yvonne
2019-05-19 8 hoppklass II Large Noll fel - SBK Farsta, Tångring Malin
2019-05-30 5 agility klass I Large Noll fel - SKK Eskilstuna, Bereflod Madeleine
2019-05-30 5 agility klass I Large Noll fel - SKK Eskilstuna, Bereflod Madeleine
2019-06-02 D hoppklass II Large - SBK Bergby, Broberg Emma
2019-06-02 7 agility klass I Large Noll fel - SBK Bergby, Bereflod Madeleine
2019-06-06 D agility klass I Large - SKK Strängnäs, Pettersson Kjell
2019-07-06 D agility klass I Large - SBK Mora, Sjölander Amanda
2019-07-06 4 agility klass I Large Noll fel - SBK Mora, Pettersson Kjell
2019-07-08 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Ekström Per-Inge
2019-07-08 D hoppklass II Large - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2019-07-08 16 hoppklass II Large Noll fel - SKK Fagersta, Andersson Fredrik
2019-07-10 D agility klass I Large - SKK Fagersta, Ekström Per-Inge
2019-07-10 D agility klass I Large - SKK Fagersta, Fernström Marianne
2019-07-27 5 hoppklass II Large Noll fel - SBK Dala Floda, Mähler Johan
2019-07-27 D agility klass I Large - SBK Dala Floda, Fernström Marianne
2019-07-28 2 hoppklass II Large Noll fel - SBK Dala Floda, Pettersson Kjell
2019-07-28 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Dala Floda, Olsen Leif
2019-08-04 3 hoppklass II Large Noll fel - SBK Tierp, Broberg Emma
2019-08-04 2 hoppklass II Large Noll fel - SBK Tierp, Broberg Emma
2019-08-04 1 hoppklass II Large Noll fel - SBK Tierp, Broberg Emma
2019-08-10 D agility klass I Large - SBK Upplands Väsby, Tångring Malin
2019-08-24 D agility klass I Large - SKK Norsborg, Hermansson Annelie
2019-08-25 D hoppklass II Large - SKK Norsborg, Bereflod Madeleine
2019-08-25 5 hoppklass II Large Noll fel - SKK Norsborg, Bereflod Madeleine
2019-08-31 3 hoppklass II Large Noll fel - SBK Timrå, Mähler Johan
2019-08-31 D agility klass I Large - SBK Timrå, Mähler Johan
2019-08-31 5 agility klass I Large Noll fel - SBK Timrå, Mähler Johan
2019-09-01 D hoppklass II Large - SBK Timrå, Mähler Johan
2019-09-01 2 hoppklass II Large Noll fel - SBK Timrå, Mähler Johan
2019-09-01 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Timrå, Mähler Johan
2019-09-14 D agility klass I Large - SBK Märsta, Pettersson Kjell
2019-10-05 4 agility klass I Large Noll fel - SAGIK Vallentuna, Jansson Maria
2019-12-01 19 agility klass I Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Bereflod Madeleine
2020-01-12 D agility klass I Large - SAGIK 43891, Uhlan Renée
2020-01-12 D agility klass I Large - SAGIK 43891, Uhlan Renée
2020-01-12 D agility klass I Large - SAGIK 43891, Uhlan Renée
2020-01-12 D agility klass I Large - SAGIK 43891, Uhlan Renée
2020-02-29 D agility klass I Large - SBK Upplands Väsby, Broberg Emma
2020-03-01 9 hoppklass II Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Juréhn Thomas
2020-03-01 13 hoppklass II Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Juréhn Thomas
2020-03-07 15 hoppklass II Large Noll fel - SKOOI Arninge Täby, Dyrsmeds Lena
2020-03-07 D hoppklass II Large - SKOOI Arninge Täby, Dyrsmeds Lena
2021-06-14 D hoppklass III Large - SAGIK Bollnäs, Brickman Carina
2021-06-14 D hoppklass III Large - SAGIK Bollnäs, Brickman Carina
2021-06-14 D hoppklass III Large - SAGIK Bollnäs, Brickman Carina
2021-06-18 D hoppklass III Large - SBK Umeå, Hermansson Annelie
2021-06-19 2 agility klass I Large Noll fel - SBK Umeå, Hermansson Annelie
2021-06-19 D agility klass I Large - SBK Umeå, Sjölander Amanda
2021-06-20 8 hoppklass III Large Noll fel - SBK Umeå, Hermansson Annelie
2021-06-20 7 hoppklass III Large Noll fel - SBK Umeå, Hermansson Annelie
2021-07-03 D agility klass I Large - SAGIK Timrå, Thorén Martin
2021-07-03 D agility klass I Large - SAGIK Timrå, Thorén Martin
2021-07-03 D agility klass I Large - SAGIK Timrå, Thorén Martin
2021-07-04 D agility klass I Large - SBK Jordbro, Hermansson Annelie
2021-08-14 3 agility klass I Large Noll fel - SBK Ågesta, Ahlin Yvonne
2021-08-15 6 agility klass I Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2021-08-15 4 agility klass I Large Noll fel - SKK Fagersta, Sundqvist Hans
2021-08-21 12 agility klass I Large Noll fel - SKK Västerås, Sundqvist Hans
2021-08-21 3 agility klass I Large Noll fel - SKK Västerås, Sundqvist Hans
2021-08-28 D agility klass II Large - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2021-08-28 1 agility klass II Large Noll fel - SBK Mora, Ahlin Yvonne
2021-08-29 9 hoppklass III Large Noll fel - SAGIK Bollnäs, Brickman Carina
2021-08-29 8 hoppklass III Large Noll fel - SAGIK Bollnäs, Brickman Carina
2021-08-29 D hoppklass III Large - SAGIK Bollnäs, Brickman Carina
2021-09-11 3 agility klass II Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Dyrsmeds Lena
2021-09-11 2 agility klass II Large Noll fel - SBK Upplands Väsby, Dyrsmeds Lena
2021-09-12 D agility klass II Large - SKK Strängnäs, Franksson Roger
2021-09-12 9 agility klass II Large Noll fel - SKK Strängnäs, Franksson Roger
2021-09-18 D agility klass II Large - SBK Bergby, Pettersson Kjell
2021-09-18 8 agility klass II Large Noll fel - SBK Bergby, Pettersson Kjell


NOSEWORK
2020-08-04 Doftprov I - Godkänd - SBK Järbo, Lundell Bodil


BPH - BETEENDE- OCH PERSONLIGHETSBESKRIVNING HUND
2017-04-16 Med skott - - Skk Bollnäs, Bph Genomförd


AVKOMMESTATISTIK / LITTER STATISTICS


KULLAR OCH AVKOMMOR / LITTERS AND OFFSPRING

Födda: 2018-01-21, efter: SE U(U)CH Twinkle So What , röd & vit HD A   Öga UA     u:CACIB 53
Okej's Lord in Your Hand SE17047/2018 hane röd & vit            
Okej's Duke Says Hello SE17048/2018 hane röd & vit            
Okej's Countess of Harmony SE17049/2018 tik röd & vit            
Okej's Princess and Happy SE17050/2018 tik röd & vit            
Okej's Duchess at Heart SE17051/2018 tik röd & vit            
Okej's Queen For Hope SE17052/2018 tik röd & vit            
Okej's Lady The Hottest SE17053/2018 tik röd & vit            


Uppfödare/Breeder
Kennel Okej's
Gunilla Sandström
Långängsberget 1
645 91 Strängnäs
Tel: 0152-520 11 Mob: 0739-96 56 19
Email: okejs@hotmail.com

Hemsida/Homepage: http://www.okejs.se


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-10-22 / Page updated 22 Oct 2021: welsh@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-10-04 / Information from the Swedish Kennel Club 4 Oct 2021