Information om Cavalier King Charles spaniel från Rasdata.nu

Lydnadsprov 2009

Resultat i namnordning


2009-12-06 Sävsjö SBK
LPI Chesspools Kayo 3 kl.II134 poäng Svensson Jeanette

2009-11-22 Södertälje STOKK APOLLOGR
RLD N RLD F Mustela K Dorabella 1 kl.I190 poäng Landfors Olov

2009-11-22 Fagersta SBK
SE VCH LPI LPII Summer Dream V H Labber Kampje 1 kl.II172 poäng Elfström Ingemar

2009-11-15 Solna/Sundbyber SBK
Gentleline's Afternoon Supreme 3 kl.I124.5 poäng Karlsson Bengt

2009-11-08 Torsby SBK
SE VCH LPI LPII Summer Dream V H Labber Kampje 2 kl.II149.5 poäng Isebark Conny

2009-11-08 Sthlmsavd SBK
Gentleline's Afternoon Supreme 2 kl.I156 poäng Detlefsen-Dahlström

2009-10-25 Bro/Håbo SBK
Gentleline's Afternoon Supreme 1 kl.I170 poäng Svensson Sven-Eric

2009-10-18 Luleå SBK
LPI RLD N RLD F Gråsidingens Idefix 1 kl.I187.5 poäng Nilsson Per-Erik

2009-10-17 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII Summer Dream V H Labber Kampje 3 kl.II135 poäng Östlund Bo

2009-10-13 Östersund SBK
Vouges Björn 3 kl.I134 poäng Löfberg Åsa

2009-10-10 Värnamo SBK
LPI Chesspools Kayo 3 kl.II105.5 poäng Selin Gertz

2009-09-27 Boden SBK
LPI RLD N RLD F Gråsidingens Idefix 3 kl.I132 poäng Nilsson Kjell

2009-09-20 Filipstad SBK
SE VCH LPI LPII Summer Dream V H Labber Kampje 3 kl.II136 poäng Jansson Richard

2009-09-11 Alvesta SMÖKK AHK
LPI Chesspools Kayo 3 kl.II106 poäng Petersson Jonny

2009-09-06 Boden SBK
LPI RLD N RLD F Gråsidingens Idefix 1 kl.I180 poäng Wallbing Jessica

2009-08-14 Östersund SBK
Vouges Björn 3 kl.I122 poäng Häggström Åsa

2009-08-07 Åmål SBK
Milljas Argos-Panoptes 0 kl.I73 poäng Edström Lillemor

2009-07-31 V:a Medelpad SBK
Rebeccasin Escada 1 kl.I168 poäng Jakob Peter

2009-07-24 Saxnäs SBK
Linette 2 kl.I143 poäng Kumpula Matti

2009-07-24 Uddevalla SBK
LPI Encos Saga 1 kl.I170.5 poäng Bucklin Lars

2009-07-16 Öland SBK
Linette 2 kl.I151 poäng Kumpula Matti

2009-07-03 Visby SBK
Vouges Björn 0 kl.I38 poäng Boberg Inga-Maj

2009-07-02 Visby SBK AFR AFS
Vouges Björn 2 kl.I153.5 poäng Boberg Inga-Maj

2009-07-01 Åhus SBK
LPI Chesspools Kayo 2 kl.II144.5 poäng Hanson Michael

2009-06-28 Luleå SBK
LPI RLD N RLD F Gråsidingens Idefix 2 kl.I154.5 poäng Åström Pia

2009-06-26 Boden SBK
LPI RLD N RLD F Gråsidingens Idefix 2 kl.I152.5 poäng Andersson Peter

2009-06-26 Uddevalla SBK
LPI Encos Saga 2 kl.I142.5 poäng Bucklin Lars

2009-06-26 Sydöstra Skåne SBK
LPI LPII Glittergårdens Carisma 0 kl.III160 poäng Wallin Birgitta

2009-06-17 Solna/Sundbyber SBK
Gentleline's Afternoon Supreme 3 kl.I135.5 poäng Svensson Sven Arne

2009-06-09 Östersund SBK
Vouges Björn 3 kl.I121 poäng Jakob Peter

2009-06-07 Linköping SBK
Rebeccasin Bambi 3 kl.I123 poäng Svensson Anders

2009-06-06 Luleå SBK
LPI RLD N RLD F Gråsidingens Idefix 2 kl.I148.5 poäng Svalenström Gunilla

2009-06-06 Landskrona SBK
LPI LPII Glittergårdens Carisma 0 kl.III188.5 poäng Brandin Thomas

2009-06-05 Hässleholm SBK
LPI Chesspools Kayo 3 kl.II107.5 poäng Ljung Lars-Åke

2009-05-29 Malmö SBK
LPI LPII Glittergårdens Carisma 0 kl.III172 poäng Svensson Anna-Kersti

2009-05-22 Jokkmokk SBK
LPI RLD N RLD F Gråsidingens Idefix 2 kl.I142.5 poäng Lindquist Dan

2009-05-17 Brunflo SBK
Vouges Björn 2 kl.I141.5 poäng Olander Per-Erik

2009-05-16 Höganäs SBK
Linette 2 kl.I146 poäng Ekberg Stig

2009-05-15 Östersund SBK
Vouges Björn 2 kl.I159.5 poäng Eriksson Torbjörn

2009-05-15 Alvesta SMÖKK AHK
LPI Chesspools Kayo 1 kl.I180 poäng Petersson Jonny

2009-05-09 Mjölby SBK
Lorebergs Unchain My Heart 3 kl.I109.5 poäng Klasson Göran

2009-05-02 Bro/Håbo SBK
LPI Hackensack Scottish Rose 1 kl.II168.5 poäng Lundin Thomas

2009-05-02 Jönköping SBK
Linette 2 kl.I159.5 poäng Stenh Per-Ola

2009-05-02 Bjuv SBK
SE VCH LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Glittergårdens Mr Moneymaker 1 kl.III265 poäng Prahl Leif

2009-04-28 Östersund SBK
Vouges Björn 2 kl.I152 poäng Löfberg Åsa

2009-04-18 Gnosjö SBK
Sperringgårdens Caderousse 0 kl.II88 poäng Herdy Franz

2009-04-13 Mullsjö SBK
Linette 1 kl.I161 poäng Karlsson Alf

2009-04-13 Burlöv SBK
SE VCH LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Glittergårdens Mr Moneymaker 0 kl.III186 poäng Björkqvist Cronje

2009-04-11 Motala SBK AFS
Lorebergs Unchain My Heart 3 kl.I108 poäng Nilsson Berth

2009-04-11 Forshaga SBK
SE VCH LPI LPII Summer Dream V H Labber Kampje 3 kl.II117 poäng Isebark Conny

2009-04-04 Växjö SBK
LPI Chesspools Kayo 1 kl.I165 poäng Engström Ingemar

2009-04-04 Vara/Grästorp SBK
Önas Yrväder Alfons 1 kl.I160 poäng Karlsson Alf

2009-03-29 Veberöd SBK
SE VCH LPI LPII LPIII RLD N&F&A&M Glittergårdens Mr Moneymaker 1 kl.III267 poäng Wessman Göran
SE VCH SE AG(HOPP)CH SE AGCH RLD N RLD F Mimmidalens Great Inter Mezzo 0 kl.I59.5 poäng Bengtsson Sten

2009-03-14 Mullsjö SBK
Linette 3 kl.I135 poäng Oskarsson Per

2009-03-08 Grums SBK
SE VCH LPI LPII Summer Dream V H Labber Kampje 3 kl.II110.5 poäng Jansson Björn-Åke

2009-02-22 Torsby SBK
SE VCH LPI Chadyline Covergirl 2 kl.II158.5 poäng Östlund Bo

2009-02-22 Ljungby SBK
LPI Chesspools Kayo 2 kl.I148.5 poäng Svensson Patrik

2009-02-22 Södertälje STOKK APOLLOGR
RLD N RLD F Mustela K Dorabella 2 kl.I156.5 poäng Björkström Weine

2009-02-14 Karlstad SBK AFS
SE VCH LPI Chadyline Covergirl 2 kl.II153.5 poäng Isebark Conny

2009-01-25 Hammarö SBK
SE VCH LPI Chadyline Covergirl 0 kl.II0 poäng Lundström Lars-Ivar


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2019-02-14 / Page updated 14 Feb 2019: cavalier@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2019-02-12 / Information from the Swedish Kennel Club 12 Feb 2019