Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2004

Resultat i namnordning


2004-12-05 Tollarp SBK
TJH Gryningsljusets Herliga Goalkl sök0 poäng Ej godkänd Jonsson Kurt och Svensson Anna-Kersti
Gaiagårdens Atlashkl sök525.7 poäng Uppflyttad Jonsson Kurt och Svensson Anna-Kersti
SE BCH Avjava's Bulldozerekl sök575 poäng Certpoäng Bjädefors Jan och Ekberg Stig
Aim High Donnas Figoekl sök482 poäng Godkänd Bjädefors Jan och Ekberg Stig

2004-11-28 Ängelholm SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök609.2 poäng Cert Svensson Ronny och Brandin Thomas
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök0 poäng Ej godkänd Svensson Ronny och Brandin Thomas

2004-11-27 Råådalen SBK
TJH Gryningsljusets Herliga Goalkl spår466.2 poäng Godkänd Therup Anders och Johnsson Lars

2004-11-21 Kristianstad SBK
Endicott Xavierakl223 poäng Godkänd Jönsson Arne och Ekberg Stig

2004-11-21 Göteborg SBK
Doubleuse La Dolce Vitalkl spår393 poäng Godkänd Svanstedt Eva och Svanstedt Benny

2004-11-14 Ystad SBK
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök558.7 poäng Cert Frid Crispin och Hansson Leif
SE LCH Måsvingens Carmencitaekl sök0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Hansson Leif

2004-11-14 Växjö SBK
Almstranden's Leende Happyakl spår213.7 poäng Godkänd Ahlqvist Jan och Nyström Thomas

2004-11-14 Uddevalla SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök531.5 poäng Certpoäng Linder Leif och Bucklin Lars

2004-11-14 Söderåsen SBK
Respons Exklusiva Ebenist-Tenakl spår261.7 poäng Uppflyttad Lundh Berit och Bjädefors Jan
Almstranden's Amberakl sök194.7 poäng Godkänd Lundh Berit och Bjädefors Jan

2004-11-14 Strömstad SBK
Doubleuse La Dolce Vitalkl spår411.7 poäng Godkänd Augustsson Roland och Bohlin Sven-Olof

2004-11-14 Sthlmsavd SBK
TJH Khemosabi Comanchehkl sök380.7 poäng Godkänd Bergman Gunnar och Nilsson Jan

2004-11-14 Ronneby SBK
Constancy Pondus of Wildeekl spår481 poäng Godkänd Carlsson Thomas och Olsson Christer

2004-11-14 Karlskoga SBK
TJH LPII Sörbyskogens Elizahkl spår0 poäng Ej godkänd Backman Lena och Hedberg Göran

2004-11-13 Mellerud SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök605 poäng Cert Johansson Kjell och Larsson Christer

2004-11-13 Karlshamn SBK
LPI LPII Festival's Third Time Luckyakl spår247.5 poäng Uppflyttad Lindfalk Kenneth och Perslöv Claes

2004-11-07 Piteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök0 poäng Ej godkänd Sjölin Maud och Olovsson Torbjörn

2004-11-07 Olofström SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår574 poäng Certpoäng Bahlenberg Ingrid och Carlsson Thomas
Constancy Pondus of Wildeekl spår490.5 poäng Godkänd Bahlenberg Ingrid och Carlsson Thomas

2004-11-07 Åhus SBK
Doubleuse Gold Stripeshkl spår506.2 poäng Uppflyttad Ekberg Stig och Ivarsson Henrik

2004-11-07 Lindesberg SBK
TJH SE LCH Sörbyskogens Rasmushkl sök516.7 poäng Uppflyttad Rikse Gunnel och Toftler Göte
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl sök391.7 poäng Godkänd Eriksson Bernt och Jernestål Ulf

2004-11-07 Nybro SBK
LPII Mighty Duck's Scarletekl sök413.5 poäng Godkänd Lindholm Lars och Sundin Leif

2004-11-07 Hörby SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök360.2 poäng Godkänd Ringdahl Kaj och Johansson Kenneth
SE BCH Avjava's Bulldozerekl sök511.5 poäng Godkänd Prahl Leif och Krüger Carola
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Krüger Carola

2004-11-06 Stenungsund SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök556.7 poäng Certpoäng Andersson Klas-Göran och Järvholm Ove

2004-11-06 Åhus SBK
Mixi-Dexelllkl spår518.2 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig
Constancy Rakel of Wilde-Tulkl spår331.7 poäng Godkänd Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig
Guldruschen's Full of Stylelkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig
Äppelblommans Filippalkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig
TJH Gryningsljusets Herliga Goalkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig

2004-11-06 Tollarp SBK
Constancy Pondus of Wildeekl spår480.5 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Jönsson Kjell

2004-10-31 Trelleborg SBK
LPI LPII Dainty's Sweet in Sassylkl spår491.7 poäng Uppflyttad Johansson Lars och Klang Ingvar

2004-10-31 Mälarö SBK
LPI Wintergold's Krusmyntaakl spår202.5 poäng Ej godkänd Rosendahl Sonja och Ek Lennart
SE U(U)CH LPI Sangold Monstrar Ute I Solenakl spår173.2 poäng Godkänd Rosendahl Sonja och Ek Lennart

2004-10-30 Stenungsund SBK
SE VCH LPI LPII LPIII Ringmaster Gloriaakl spår253 poäng Uppflyttad Andreasson Laila och Svensson Bo-Göran
Aim High Donnas Timmyakl spår209.7 poäng Godkänd Andreasson Laila och Svensson Bo-Göran

2004-10-24 Borås SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök561 poäng Certpoäng Börjesson Inger och Claesson Marianne

2004-10-23 Råådalen SBK
SE VCH Gullbackens Underbare Kirrinakl spår248 poäng Uppflyttad Ahlqvist Barry och Branthall Marie

2004-10-17 Vällingby SBK
SE U(U)CH LPI Sangold Monstrar Ute I Solenakl spår199.5 poäng Godkänd Karlsson Per-Erik och Kyhlstedt Ulla Elisa

2004-10-17 Skurup SBK
Endicott Donegal Bayakl spår230.7 poäng Uppflyttad Borgenlöv Leif och Ström Tommy

2004-10-17 Jönköping SBK
LPI LPII Festival's Digitalislkl sök0 poäng Ej godkänd Erlandsson Ebbe och Althorn Britta
LPII Mighty Duck's Scarletekl sök410.5 poäng Godkänd Leo Jan-Egon och Karlsson Göte

2004-10-17 Åhus SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök442.7 poäng Godkänd Nilsson Ingvar och Bjädefors Jan
Måsvingens Ellinorhkl sök375.2 poäng Godkänd Nilsson Ingvar och Bjädefors Jan

2004-10-17 Nybro SBK
LPI LPII LPIII SE LCH Prilyckans Ystra Rutakl217 poäng Ej godkänd Sundin Leif och Lindholm Lars

2004-10-16 Kalix SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök373.5 poäng Godkänd Åström Pia och Nilsson Per Erik

2004-10-10 Lund SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogethkl spår0 poäng Ej godkänd Klang Ingvar och Wilén Gert

2004-10-10 Hörby SBK
Endicott Donegal Bayakl spår199.5 poäng Godkänd Pettersson Kathe och Björkqvist Cronje
Almstranden's Amberakl sök197.7 poäng Godkänd Pettersson Kathe och Björkqvist Cronje

2004-10-09 Lund SBK
LPI LPII Lisabackens Dixie-Donnalkl spår489.5 poäng Uppflyttad Olsson Jan Erik och Ringdahl Kaj
LPI LPII Dainty's Sweet in Sassylkl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Jan Erik och Ringdahl Kaj

2004-10-03 Sthlmsavd SBK
LPI Wintergold's Krusmyntaakl spår150.5 poäng Ej godkänd Moberg-Falk Monica och Karlsson Per-Erik

2004-10-03 Vänersborg SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök552.2 poäng Certpoäng Svedberg Jan och Linder Leif

2004-10-03 Skurup SBK
Snökristallens Frostnattlkl spår461 poäng Uppflyttad Hansson Leif och Sommarin Christer

2004-10-02 Ljusdal SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Mr Milianhkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Georg och Persson Per-Inge

2004-10-02 Nacka SBK
SE U(U)CH LPI Sangold Monstrar Ute I Solenakl spår0 poäng Ej godkänd Domeij Ulf och Bergman Gunnar

2004-10-02 Örnsköldsvik SBK
SE U(U)CH LPI LPII Spin Tail Sacheer Tårtanakl spår258 poäng Uppflyttad Svensson Lena och Sundell Susanna

2004-10-02 Valdemarsvik SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår523.7 poäng Godkänd Johansson Roland och Arkström Stefan

2004-10-02 Roslagen SBK
LPI Lintorpets Fagurakl sök217.2 poäng Godkänd Öjerstedt Hans
Goldenlines Splendid Dayakl spår176.2 poäng Ej godkänd Andersson Rolf och Jansson Eva

2004-10-02 Järvsö SBK
Lisabackens Chiquita-Corinneakl spår169.7 poäng Ej godkänd Larsson Anita och Nylén Kurt
SE VCH LPI Gyllene Horden's Jakitaakl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Anita och Nylén Kurt

2004-10-02 Hultsfred SBK
Bredagårds Faithfullakl spår200.5 poäng Godkänd Danielsson Lars och Flender Johansson Ul

2004-09-26 Elfsborg SBK
Vildsilkes Deanakl spår220.2 poäng Godkänd Toftby Urban och Johansson Kenneth

2004-09-26 Trollhättan SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök598 poäng Cert Svensson Bo-Göran och Larsson Görel

2004-09-26 Stenungsund SBK
Doubleuse La Dolce Vitalkl spår468 poäng Godkänd Andersson Klas-Göran och Larsson Hasse

2004-09-26 Jönköping SBK
LPI LPII Festival's Digitalisakl241 poäng Uppflyttad Svensson Kjell och Althorn Britta

2004-09-26 Hässleholm SBK
Äppelblommans Filippalkl spår0 poäng Ej godkänd Mortenssen Per och Boistrup Anders
Snökristallens Frostnattlkl spår0 poäng Ej godkänd Mortenssen Per och Boistrup Anders

2004-09-26 Botkyrka SBK
Floprym Avantgardistenakl spår232.2 poäng Uppflyttad Olsson Göran och Larsén Pia
Colgolds Humble Holinessakl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Lars Erik och Norman Leif

2004-09-25 Årjäng SBK
LPI LPII Owlet's Nicke Nyfikenlkl spår456.2 poäng Uppflyttad Eklund Göran och Gunnarsson Tommy
Doubleuse La Dolce Vitalkl spår0 poäng Ej godkänd Eklund Göran och Gunnarsson Tommy

2004-09-25 Ockelbo SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Mr Milianhkl spår346.7 poäng Godkänd Lindgren Laila och Westman Anne

2004-09-25 Malung SBK
SE VCH LPI TJH(FM) NO VCH Vassruggens Meglin Gjordakl spår173.5 poäng Godkänd Gustafsson L-G och Gustafsson Anita

2004-09-25 Bollnäs SBK
Lisabackens Diva-Dagdrivaakl spår262.2 poäng Uppflyttad Broms Liselotte och Ahlström Lars
SE VCH LPI SE LCH Gyllene Horden's Tarzanakl spår0 poäng Ej godkänd Broms Liselotte och Ahlström Lars

2004-09-19 Västervik SBK
Arwen's Wiruslkl spår450.2 poäng Godkänd Nilsson Mi och Sjökvist Johan
SE SPCH Arwen's Wilmahkl spår0 poäng Ej godkänd Nilsson Mi och Sjökvist Johan

2004-09-19 Järfälla SBK
LPI LPII LPIII Wintergold's Pim Pimakl spår246.5 poäng Uppflyttad Lindberg Ninni och Johansson Mats

2004-09-18 Kil SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår0 poäng Ej godkänd Hedberg Göran

2004-09-18 Lesseboorten SBK
Aim High Donnas Figoekl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Valdemar och Bäckman Sonny

2004-09-18 Oskarshamn SBK
LPI LPII Aim High Donnas Adamakl spår300.7 poäng Uppflyttad Danielsson Lars och Petersson Gunnar

2004-09-18 Ulricehamn SBK
LPII Mighty Duck's Scarletekl sök361.2 poäng Godkänd Markert Bernt och Andersson Patrik

2004-09-18 Smålandsstenar SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår455.2 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Rosander Erik
LPII Respons Åvet-Tenekl spår432.2 poäng Godkänd Gustafsson-Krafft Ko och Rosander Erik

2004-09-12 Kungälv SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerekl spår532.5 poäng Certpoäng Lövenius Rune och Augustsson Roland

2004-09-12 Hudiksvall SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Mr Milianhkl spår0 poäng Ej godkänd Snell Karl-Evert och Olsson Lena

2004-09-12 Veberöd SBK
TJH Gryningsljusets Herliga Goaakl sök237.5 poäng Uppflyttad Thornqvist Siv och Wilén Gert
Almstranden's Amberakl sök186.7 poäng Godkänd Thornqvist Siv och Wilén Gert

2004-09-12 Solna/Sundbyber SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynakl spår252.7 poäng Uppflyttad Svahn Inga-Lill och Stjernborg Carina

2004-09-12 Ängelholm SBK
LPI Yard Peace Bunnahabhain of Zebakl259.5 poäng Uppflyttad Ljung Lars-Åke och Sjöstrand Yvonne

2004-09-12 Söderåsen SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök0 poäng Ej godkänd Karlsson Jörgen och Nordström Åke
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök530 poäng Cert Karlsson Jörgen och Nordström Åke

2004-09-12 Rödeby SBK
Molly-Dexellakl spår262.5 poäng Uppflyttad Bark Ingemar och Perslöv Claes

2004-09-12 Linköping SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår605.7 poäng Cert Björkman Åke och Jansson Bo

2004-09-12 Kalmar SBK
Guldruschen's Full of Stylelkl spår0 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Blomdahl Börge

2004-09-11 Eslöv SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår512.7 poäng Godkänd Hansson Leif och Bengtsson Sten

2004-09-11 Danderyd/Täby SBK
SE SPBCH LPI LPELIT SE LCH Lintorpets Fjorgynakl spår0 poäng Ej godkänd Nyberg Jan-Ola

2004-09-11 Linköping SBK
Av Melica Arwenekl spår553.2 poäng Certpoäng Axelson Mats och Jansson Bo

2004-09-05 Osby SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök391 poäng Godkänd Ekberg Stig och Karlsson Jörgen
Måsvingens Ellinorhkl sök0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Karlsson Jörgen
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök400.2 poäng Godkänd Ekberg Stig och Karlsson Jörgen
TJH Doubleuse Blizzardekl sök0 poäng Ej godkänd Ekberg Stig och Karlsson Jörgen

2004-09-05 Kristianstad SBK
Äppelblommans Filippalkl spår0 poäng Ej godkänd Jönsson Arne och Ivarsson Henrik

2004-09-05 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår578.2 poäng Certpoäng Edner Helene och Ivarsson Ulf
Constancy Pondus of Wildeekl spår0 poäng Ej godkänd Edner Helene och Ivarsson Ulf
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår0 poäng Ej godkänd Edner Helene och Ivarsson Ulf

2004-09-05 Avesta SBK
LPI LPII SE LCH Wood and Water Cicero'n Cesarhkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Toni och Brusling Birgitta

2004-09-05 Varberg SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodylkl rph0 poäng Ej godkänd Rolfsson Tom och Wallin Åke

2004-09-05 Kind SBK
SE VCH LPI LPII Sweeping Drop of Chocolatelkl spår0 poäng Ej godkänd Toftby Urban och Johansson Mats

2004-09-04 Söderköping SBK
TJH High Priority's X-Tra Power-Phkl spår528.7 poäng Uppflyttad Jansson Bo och Arkström Stefan

2004-09-04 Boden SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök414 poäng Godkänd Nilsson Per-Erik och Larsson Mikael

2004-09-04 Sydöstra Skåne SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår0 poäng Ej godkänd Cronhamn Eva-Lena och Pettersson Kathe

2004-09-04 Hjo SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Hall Bengt-Evert och Jacobsson Ulf

2004-09-04 Askersund SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår574.5 poäng Certpoäng Samuelsson Sven och Andrén Ulf

2004-08-29 Tyresö SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Truthkl spår487.7 poäng Uppflyttad Svahn Inga-Lill och Nilsson Jan

2004-08-29 Järvsö SBK
SE VCH Lisabackens Dito-Diameterakl spår248.5 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Nylén Kurt
Lisabackens Diva-Dagdrivaakl spår173 poäng Godkänd Fridh Ingemar och Nylén Kurt

2004-08-29 Haninge SBK
LPI Doubleuse Septemberlkl spår0 poäng Ej godkänd Malmström Christer och Larsén Pia
SE VCH LPI LPII Doubleuse Maylkl spår0 poäng Ej godkänd Malmström Christer och Larsén Pia

2004-08-29 Bjuv SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogethkl spår410.2 poäng Godkänd Mortenssen Per och Ekberg Stig

2004-08-28 Laholm SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerekl spår572.7 poäng Certpoäng Svensson Olle och Johansson Sture
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår481 poäng Godkänd Svensson Olle och Johansson Sture

2004-08-28 Valdemarsvik SBK
Elektraakl spår253 poäng Uppflyttad Arkström Stefan och Ax Lennart

2004-08-27 Värmland-Dals SBK SM
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök Plac:001614.7 poäng Cert Nordin Mats och Eklund Göran

2004-08-22 Falun SBK
LPI SE LCH Silveric Conway Twittylkl spår429 poäng Uppflyttad Fors Gunnar och Edbäck Mats

2004-08-21 Mjölby SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår536.5 poäng Certpoäng Berggren Eva och Svensson Siewert

2004-08-21 Borlänge SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Wynntorps Adaakl spår275.5 poäng Uppflyttad Söderholm Ove och Fors Gunnar
LPI LPII Silveric Connie Francisakl spår229.2 poäng Uppflyttad Söderholm Ove och Fors Gunnar

2004-08-15 Lomma SBK
Endicott Donegal Bayakl spår169.5 poäng Godkänd Hansson Leif och Johnsson Lars

2004-08-15 Botkyrka SBK
Lintorpets Stjärnglimthkl spår374.7 poäng Godkänd Larsson Lennart och Linder Owe
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Truthkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Lennart och Linder Owe

2004-08-14 Bollnäs SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Rockylkl spår0 poäng Ej godkänd Larsson Anita och Norrman Roland

2004-08-08 Oskarshamn SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår522.5 poäng Certpoäng Larsson Solbritt och Ståhl Roth Gunborg

2004-08-08 Katrineholm SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Maylkl spår0 poäng Ej godkänd Hedberg Leif och Johansson Karl-Henry
TJH SE LCH Sörbyskogens Rasmushkl sök311.5 poäng Godkänd Melin Rolf och Larsson Nils-Göran

2004-08-08 Karlstad SBK
Porteur's April Joyakl spår240 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Zaring Åke
Öijebergets Gnistraakl spår229.5 poäng Uppflyttad Larsson Kjell och Zaring Åke

2004-08-08 Helsingborg SBK
SE BCH Avjava's Bulldozerekl spår0 poäng Ej godkänd Prahl Leif och Bengtsson Sten

2004-08-07 Katrineholm SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Truthkl spår0 poäng Ej godkänd Strömbäck Göran och Melin Märta-Klara

2004-08-07 Hässleholm SBK
SE BCH Doubleuse Decemberekl sök541.2 poäng Certpoäng Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke
TJH Doubleuse Blizzardekl sök474 poäng Godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl sök0 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök0 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Ljung Lars-Åke

2004-08-07 Grums SBK
LPI LPII Owlet's Nicke Nyfikenlkl spår0 poäng Ej godkänd Sanfridsson Lennarth och Andersen Jörn
SE SPBCH SE VCH LPI LPII SE LCH RLD M Vassruggens Nattur Håbrokakl spår277.2 poäng Uppflyttad Sanfridsson Lennarth och Andersen Jörn

2004-08-01 Svalöv SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogethkl spår482.7 poäng Godkänd Frid Crispin

2004-08-01 Mariestad SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår547.7 poäng Certpoäng Lindgren Leif och Laurén Maria

2004-08-01 Bollnäs SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubikhkl spår517 poäng Uppflyttad Ahlström Lars och Persson Per-Inge
Lisabackens Bonnie-Boophkl spår507.5 poäng Uppflyttad Ahlström Lars och Persson Per-Inge
SE VCH LPII Gyllene Horden's Petronellaakl spår235.7 poäng Uppflyttad Larsson Georg och Nylén Kurt

2004-07-18 Mariestad SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök503.2 poäng Uppflyttad Lindgren Leif och Hall Bengt-Evert

2004-07-10 Heby SBK
Vassruggens Jonna Af Danarigeakl spår206 poäng Godkänd Hagelin Birgitta och Tunér Stefan

2004-06-27 Fagersta SBK
TJH LPI LPELIT SE LCH SE BCH Tai Wind's Born Wildekl spår509.7 poäng Godkänd Melin Rolf och Himmler Kenneth

2004-06-26 Kristianstad SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår582 poäng Cert Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig
Gaiagårdens Attisekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Ekberg Stig

2004-06-26 Fagersta SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök574 poäng Certpoäng Elfström Ingemar och Björkman Stefan

2004-06-19 Elfsborg SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår522.7 poäng Certpoäng Andersson Conny och Johansson Mats
LPII Respons Åvet-Tenekl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Conny och Johansson Mats

2004-06-19 Vuollerim SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök0 poäng Ej godkänd Nilsson Per-Erik och Holmström Ingemar

2004-06-19 Matfors SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubiklkl sök522 poäng Uppflyttad Andersson John-Åke och Åhlén Kenth

2004-06-18 Lycksele SBK
SE VCH LPI LPII LPIII LPELIT SE LCH Hit's Heaven's On Fireakl spår280.7 poäng Uppflyttad Burström Ove och Ritzén Kenneth

2004-06-13 Järvsö SBK
Lisabackens Cilla-Citronlkl spår491.2 poäng Uppflyttad Fridh Ingemar och Ahlström Lars
Lisabackens Bonnie-Boophkl spår472.7 poäng Godkänd Fridh Ingemar och Ahlström Lars

2004-06-13 Åseda/Lenhovda SBK
Guldruschen's Full of Stylelkl spår0 poäng Ej godkänd Karlsson Valdemar och Ahlqvist Jan

2004-06-12 Edsbyn SBK
Lisabackens Capten-Cosmosakl spår237.5 poäng Uppflyttad Unosson Reino och Lundberg Lars-Åke
SE VCH LPII Gyllene Horden's Petronellaakl spår235 poäng Godkänd Unosson Reino och Lundberg Lars-Åke
SE VCH LPI Gyllene Horden's Jakitaakl spår174.7 poäng Godkänd Unosson Reino och Lundberg Lars-Åke

2004-06-06 Halmstad SBK
SE VCH Porteur's Greve Moltkeakl spår245.7 poäng Uppflyttad Larsson Bengt-Hugo och Gustavsson Göran

2004-06-06 Skellefteå SBK
LPI LPII Hjortronmyren's Kiss From A Rosehkl sök0 poäng Ej godkänd Lindberg Gerhard och Sejnell Karin

2004-06-05 Örnsköldsvik SBK
Solstrimmans Ecco of Delightakl spår267.5 poäng Uppflyttad Andersson Kjell-Arne och Svensson Lena

2004-06-05 Vetlanda SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår577.7 poäng Certpoäng Lindberg Dennis och Erlandsson Ebbe

2004-06-05 Hofors SBK
Lisabackens Birk-Borkasonlkl spår0 poäng Ej godkänd Lundmark Göran och Ek Bo

2004-06-05 Hallstahammar SBK
LPI LPII SE LCH Wood and Water Cicero'n Cesarlkl spår535.2 poäng Uppflyttad Falk Inger

2004-06-05 Sala SBK
Vassruggens Jonna Af Danarigeakl spår0 poäng Ej godkänd Nyberg Maivor och Höglund Tim

2004-06-05 Hällefors SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl spår549.5 poäng Certpoäng Lönnberg Anders och Zaring Åke

2004-06-05 Sölvesborg SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök454 poäng Godkänd Thorell Per-Arne och Svensson Anna-Kersti

2004-06-05 Skövde SBK
Porteur's April Joyakl spår0 poäng Ej godkänd Hall Bengt-Evert och Wennerberg Anders

2004-05-31 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår584.5 poäng Certpoäng Olsson Christer och Johnsson Marianne

2004-05-31 Ö:a Härjedalen SBK
Lisabackens Birk-Borkasonlkl spår0 poäng Ej godkänd Olovsson Irén och Karlsson Bertil

2004-05-29 Mjölby SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök604.5 poäng Cert Hansson Hans-Erik och Erlandsson Ulf

2004-05-29 Karlskrona SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår512.7 poäng Godkänd Edner Helene och Bahlenberg Ingrid
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår0 poäng Ej godkänd Edner Helene och Bahlenberg Ingrid

2004-05-23 Västervik SBK
Av Melica Arwenekl spår584.2 poäng Certpoäng Ax Lennart och Berge Ingemar

2004-05-23 Trollhättan SBK
SE VCH LPI Raypoint's Close to Youakl spår0 poäng Ej godkänd Henriksson Eva och Frykler Anette

2004-05-23 Skara SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök551.7 poäng Certpoäng Wennerberg Anders och Hall Evert

2004-05-23 Uddevalla SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerekl spår536 poäng Certpoäng Linder Leif och Svensson Bo-Göran

2004-05-23 Ockelbo SBK
SE VCH LPI Gyllene Horden's Mr Milianlkl spår463.7 poäng Uppflyttad Lindgren Laila och Nygren Håkan

2004-05-23 Linköping SBK
SE SPBCH LPI LPII LPELIT SE LCH Grelzgårdens Texaz Truthkl spår427.7 poäng Godkänd Björkman Åke och Hallin Roger

2004-05-23 Sundsvall SBK
High Coast Out By My Sideakl spår229 poäng Uppflyttad Olsson Håkan och Gustafsson Stig

2004-05-22 Danderyd/Täby SBK
LPI Doubleuse Septemberlkl spår448.5 poäng Godkänd Johansson Mats och Moberg Ragnar

2004-05-22 Västbo SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår561.2 poäng Certpoäng Lidén Reine och Rosander Erik

2004-05-22 Grums SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök630.7 poäng Cert Åkerlund Milton och Eklund Göran

2004-05-22 Borlänge SBK
Lisabackens Birk-Borkasonlkl spår366.7 poäng Godkänd Gunnarsson Sonny och Söderholm Ove

2004-05-22 Bengtsfors SBK
SE VCH LPI LPII Doubleuse Gingerekl spår534.2 poäng Godkänd Johansson Kjell och Larsson Inge

2004-05-21 Gävle SBK
SE VCH LPI LPII SE LCH Honey Queen's Bechamelekl spår527.2 poäng Godkänd Skoog Lennart och Axenvik Catarina

2004-05-20 Hedemora/Säter SBK
Lisabackens Birk-Borkasonlkl spår409 poäng Godkänd Sjödén Curt och Lindfors Kurt
LPI LPII SE LCH Wood and Water Cicero'n Cesarlkl spår0 poäng Ej godkänd Sjödén Curt och Lindfors Kurt

2004-05-20 Hörby SBK
LPI LPII Inassicas Sauvageakl spår257.2 poäng Uppflyttad Olsson Jan Erik och Prahl Leif

2004-05-16 Åstorp SBK
Kullamannens Filipakl spår237.5 poäng Uppflyttad Ljung Lars-Åke och Johansson Kenneth
LPI LPII Inassicas Sauvageakl spår0 poäng Ej godkänd Ljung Lars-Åke och Johansson Kenneth

2004-05-16 Höör SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Sandström Bo och Jönsson Kjell

2004-05-15 Matfors SBK
High Coast Out By My Sideakl spår219.2 poäng Godkänd Nygård Ann

2004-05-15 Hudiksvall SBK
SE SPCH SE SÖCH SE VCH Lisabackens Cubbe-Cubiklkl spår538.5 poäng Uppflyttad Lindh Bengt och Nylén Kurt

2004-05-09 Värnamo SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök348.5 poäng Godkänd Hjelm Magnus och Rosander Erik
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök582.7 poäng Certpoäng Hjelm Magnus och Rosander Erik

2004-05-09 Tyresö SBK
LPI Doubleuse Septemberlkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Gunilla och Flachsbinder Ronny

2004-05-09 Råhagen SBK
TJH LPI LPII LPIII Fragrance's Dirk Bikkembergshkl sök366.2 poäng Godkänd Frykler Anette och Samuelsson Ingvar

2004-05-09 Kalmar SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår550.2 poäng Godkänd Johansson Hans och Lindholm Lars
Kohagslyckans Hugoekl spår56 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Lindholm Lars
Gaiagårdens Attisekl spår56 poäng Ej godkänd Johansson Hans och Lindholm Lars

2004-05-09 Enköping SBK
TJH High Priority's X-Tra Power-Plkl spår539.2 poäng Uppflyttad Valgeborg Gunnar och Hawée Göran

2004-05-09 Ulricehamn SBK
SE VCH Porteur's Greve Moltkeakl spår218.5 poäng Godkänd Markert Bernt och Åsegård Åsa

2004-05-09 Olofström SBK
Doubleuse Gold Stripeslkl spår499 poäng Uppflyttad Bahlenberg Ingrid och Perslöf Jan

2004-05-09 Emmaboda SBK
SE VCH LPI LPII Gullbackens Nikodemuslkl spår406.5 poäng Godkänd Karlsson Valdemar och Bäckman Sonny

2004-05-09 Botkyrka SBK
Floprym Avantgardistenakl spår0 poäng Ej godkänd Falk Inger och Norman Leif

2004-05-08 Lesseboorten SBK
Aim High Donnas Figohkl sök507 poäng Uppflyttad Von Krusenstjerna U

2004-05-08 Laholm SBK
LPI Snärjets Bathso-Flippekl spår562.7 poäng Certpoäng Mattsson Lena och Svensson Sven-Olof
Goldensafe's Great-Mowgliekl spår532.5 poäng Certpoäng Mattsson Lena och Svensson Sven-Olof

2004-05-02 Västerås SBK
LPI LPII SE LCH Wood and Water Cicero'n Cesarlkl spår0 poäng Ej godkänd Boija Tommy och Karlsson Thomas

2004-05-02 Nässjö SBK
Porteur's April Joyakl spår175.7 poäng Godkänd Svensson Leif och Melin Hans

2004-05-02 Mönsterås SBK
Kohagslyckans Hugoekl spår0 poäng Ej godkänd Blomdahl Börge och Arkström Stefan

2004-05-02 Göinge/Broby SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök0 poäng Ej godkänd Ivarsson Henrik och Jonsson Kurt

2004-05-01 Borås SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår463.2 poäng Godkänd Börjesson Inger och Claesson Åke

2004-04-25 Tomten SBK
LPII LPIII SE LCH Doubleuse Februarylkl spår556.5 poäng Uppflyttad Simmingsköld Hans och Linnarsson Bo

2004-04-25 Sydöstra Skåne SBK
Gaiagårdens Atlashkl sök417.5 poäng Godkänd Wallin Birgitta och Svensson Anna-Kersti

2004-04-25 Rödeby SBK
Constancy Pondus of Wildehkl spår500.5 poäng Uppflyttad Blomdahl Yvonne och Blomdahl Börge

2004-04-25 Ronneby SBK
TJH Gryningsljusets Herliga Goaakl spår254 poäng Uppflyttad Eriksson Ronny och Ivarsson Henrik

2004-04-25 Njudung SBK
SE VCH Porteur's Greve Moltkeakl179.5 poäng Godkänd Andersson Birger och Axell Ulf

2004-04-25 Kind SBK
Pickups Atosakl spår271.5 poäng Uppflyttad Toftby Urban och Sundqvist Anette

2004-04-24 Laholm SBK
SE BCH Avjava's Bulldozerhkl spår522.5 poäng Uppflyttad Andersson Yvonne och Rolfsson Tom

2004-04-24 Arvika SBK
LPI LPII Owlet's Nicke Nyfikenakl spår240.7 poäng Uppflyttad Andersson Stig och Gunnarsson Tommy

2004-04-24 Hallsberg SBK
TJH LPII Sörbyskogens Elizahkl spår382.2 poäng Godkänd Lindgren Ann-Sofie och Jevemo Sune

2004-04-24 Oskarström SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl spår573.2 poäng Certpoäng Svensson Olle och Andersson Mats
Goldensafe's Great-Mowgliekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Olle och Andersson Mats

2004-04-24 Herrljunga SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår515.2 poäng Godkänd Alaby Kjell-Arne och Merenius Johnny

2004-04-24 Oskarshamn SBK
SE BCH Sandbytösens Dexekl spår554.7 poäng Certpoäng Sundin Leif och Ståhl Roth Gunborg
Av Melica Arwenekl spår501 poäng Godkänd Sundin Leif och Ståhl Roth Gunborg

2004-04-24 Häverö SBK
Pickups Alfinaakl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Rolf och Ek Lennart

2004-04-24 Gbg/Mölndal SBK
TJH LPI LPII LPIII Fragrance's Dirk Bikkembergshkl sök0 poäng Ej godkänd Larsson Hasse

2004-04-18 Årjäng SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök569.5 poäng Certpoäng Bodin Margoth och Eklund Göran

2004-04-18 Växjö SBK
Gaiagårdens Attisekl spår464.5 poäng Godkänd Sandström Anette och Nyström Thomas

2004-04-18 Söderåsen SBK
SE BCH Snärjets Emma-Flippekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Pallesen Tove

2004-04-18 Solna/Sundbyber SBK
LPI Doubleuse Septemberlkl spår0 poäng Ej godkänd Bergståhl Maria och Axell Sylvia

2004-04-18 Rödeby SBK
LPI LPII Lisabackens Dixie-Donnaakl293.5 poäng Uppflyttad Blomdahl Börge och Blomdahl Yvonne

2004-04-18 Nora SBK
LPI SE LCH Doubleuse Teddy Bearekl sök428.2 poäng Godkänd Broström Hans och Sääf Rolf

2004-04-18 Falkenberg SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår470 poäng Godkänd Mattsson Lena och Berg Roger

2004-04-17 Ulricehamn SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår545.5 poäng Certpoäng Blomqvist Kjell och Blomqvist Ann Charlo

2004-04-17 Sölvesborg SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår434.5 poäng Godkänd Eriksson Ronny och Olsson Christer

2004-04-17 Tidaholm SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök423.2 poäng Godkänd Lindh Pär och Rosén-Lindh K

2004-04-17 Lesseboorten SBK
SE VCH LPI LPII Gullbackens Nikodemusakl spår261.5 poäng Uppflyttad Bäckman Sonny och Engström Ingemar

2004-04-17 Varberg SBK
LPI Gently's Rythm'and Soulakl spår258.2 poäng Uppflyttad Gustafsson Inger och Johansson Ingvar
Guldäpplets Snöstormakl rph226.7 poäng Uppflyttad Gustafsson Inger och Johansson Ingvar
Frodoakl spår168 poäng Godkänd Gustafsson Inger och Johansson Ingvar

2004-04-12 Mönsterås SBK
LPI Molle-Dexellakl258.7 poäng Uppflyttad Ståhl Roth Gunborg och Boistrup Anders

2004-04-12 Kristianstad SBK
Gaiagårdens Attisekl spår40.5 poäng Ej godkänd Sandström Bo och Petersson Lars

2004-04-12 Kil SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorekl sök550.7 poäng Certpoäng Sanfridsson Lennarth och Engström Tommy

2004-04-12 Höganäs SBK
SE BCH Avjava's Bulldozerekl sök539.5 poäng Godkänd Sjöstrand Yvonne och Mortenssen Per

2004-04-11 Helsingborg SBK
LPI Yard Peace Bunnahabhain of Zebakl spår209.2 poäng Godkänd Brandin Thomas och Ringdahl Kaj

2004-04-10 Norrköping SBK
TJH High Priority's X-Tra Power-Pekl sök536 poäng Godkänd Andersson Lars och Nyman Rolf

2004-04-09 Norrköping SBK
Av Melica Arwenekl spår227 poäng Ej godkänd Bodelsson Ola och Härdelin Bertil

2004-04-04 Karlskrona SBK
Constancy Pondus of Wildehkl spår0 poäng Ej godkänd Perslöf Jan och Johnsson Marianne

2004-04-04 Kind SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår476 poäng Godkänd Marunga Lothar och Åsegård Åsa

2004-04-04 Varberg SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodylkl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Alf och Rolfsson Tom

2004-04-04 Simrishamn SBK
Trisoblues Pleace Be Kind With Meekl spår0 poäng Ej godkänd Frid Crispin och Klang Ingvar

2004-04-04 Elfsborg SBK
SE BCH Doubleuse Apascheekl sök461 poäng Godkänd Östh Sven och Andersson Conny

2004-04-03 Tomten SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök361.2 poäng Godkänd Iversen Kurt och Linnarsson Bo

2004-04-03 Karlskrona SBK
Doubleuse Gold Stripeslkl spår441.7 poäng Godkänd Blomdahl Yvonne och Perslöv Claes

2004-04-03 Bollebygd SBK
Tessieekl spår496.7 poäng Godkänd Claesson Åke och Merenius Johnny

2004-04-03 Lilla Edet SBK
SE VCH LPI Raypoint's Close to Youakl spår210.7 poäng Ej godkänd Brolin Arne och Augustsson Roland

2004-03-28 Nässjö SBK
LPII Mighty Duck's Scarlethkl sök457.2 poäng Godkänd Andersson Birger och Gustafsson Mikael

2004-03-28 Åstorp SBK
SE BCH Doubleuse Decemberhkl sök511.5 poäng Uppflyttad Jonsson Kurt och Karlsson Jörgen

2004-03-28 Saxnäs SBK
Kohagslyckans Hugoekl spår537.2 poäng Certpoäng Blomdahl Börge

2004-03-28 Falkenberg SBK
LPI LPII Tallhyddans Melodylkl spår497 poäng Uppflyttad Svensson Olle och Larsson Bengt-Hugo
Constancy Edvard of Börje-Tulkl spår471.5 poäng Uppflyttad Svensson Olle och Larsson Bengt-Hugo

2004-03-21 Karlskrona SBK
Mixi-Dexellakl spår252.7 poäng Uppflyttad Olsson Christer och Eriksson Ronny
Constancy Rakel of Wilde-Tuakl spår245.5 poäng Uppflyttad Olsson Christer och Eriksson Ronny
SE SPCH SE LCH Mdella-Dexellakl spår237.5 poäng Uppflyttad Olsson Christer och Eriksson Ronny

2004-03-21 Göinge/Broby SBK
TJH LPI LPII Duvkullans Sisuekl spår0 poäng Ej godkänd Hansson Mikael och Rylander Yvonne

2004-03-20 Götene SBK
LPII Respons Åvet-Tenekl spår572.5 poäng Certpoäng Hall Bengt-Evert och Oskarsson Per

2004-03-14 Partille SBK
Hålans Amadeus Starakl spår226 poäng Uppflyttad Sandberg Kenth och Köster Jörgen

2004-03-14 Svalöv SBK
SE BCH Doubleuse Decemberhkl sök556.2 poäng Uppflyttad Brandin Thomas och Röjelid Ingrid
Gaiagårdens Atlashkl sök448 poäng Godkänd Brandin Thomas och Röjelid Ingrid
SE BCH Avjava's Bulldozerekl sök562.7 poäng Certpoäng Nordström Åke och Wilén Gert

2004-03-14 Hässleholm SBK
LPI LPII Lisabackens Dixie-Donnaakl159.7 poäng Ej godkänd Rylander Yvonne och Ahlqvist Barry

2004-02-29 Simrishamn SBK
LPI LPII Sangold Monstrar Trogetlkl spår469.7 poäng Uppflyttad Ekberg Stig och Frid Crispin

2004-02-22 Halmstad SBK
SE BCH Doubleuse Decemberhkl sök403.7 poäng Godkänd Gustafsson Inger och Svensson Olle

2004-02-01 Veberöd SBK
SE VCH SE BCH Av Melica Castorhkl sök559.5 poäng Uppflyttad Björkqvist Cronje och Pettersson Kathe
SE BCH Doubleuse Decemberhkl sök0 poäng Ej godkänd Björkqvist Cronje och Pettersson Kathe


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021