Information om Golden retriever från Rasdata.nu

Bruksprov 2020

Resultat i namnordning


2020-11-08 Karlstad SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N RLD F Seasymphony Hot Shothkl spår0 poäng Ej godkänd Gillå Urban och Lundström Lars

2020-11-08 Kungsbacka SBK
SE VCH RLD N RLD F Waterfreak's West Coast Winnerakl spår187 poäng Uppflyttad Andersson Matts Roge och Lengfelt Ulf

2020-11-07 Eskilstuna SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangoekl rph0 poäng Ej godkänd Glamsare Hans och Larsson Kjell

2020-11-01 Tierp SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangoekl rph555 poäng Certpoäng Ivarsson Tomas och Härlin Marie-Louise

2020-11-01 Växjö SBK
Stjärnglimtens Äldaakl spår0 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Thoren Linda
RLD N RLD F LD STARTKLASS Poetry's Estrellaakl spår0 poäng Ej godkänd Engström Ingemar och Thoren Linda

2020-10-31 Norrtälje SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Morganlkl sök0 poäng Ej godkänd Gustavsson Ann-Marie och Spangenberg Elin

2020-10-25 Hörby SBK
SPH I SPH II Huntingfudges Eccohkl spår451.7 poäng Godkänd Frid Crispin och Johnsson Lars

2020-10-25 Jönköping SBK
SPH I SPH II SÖKH I Memarkens Stiffalkl sök480.5 poäng Uppflyttad Svensson Kjell och Lindberg Dennis
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangoekl rph0 poäng Ej godkänd Tillström Ulf och Stenh Per-Ola

2020-10-24 Mölndal SBK
SE VCH RLD N RLD F Waterfreak's West Coast Winnerakl spår177 poäng Godkänd Wallin Åke och Wendt Anna-Lena

2020-10-18 Limhamn SBK
RLD N LD STARTKLASS Aqua Seer's Wild Cardakl rph0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Sjöstrand Yvonne
Indragårdens Sodaakl rph0 poäng Ej godkänd Johansson Kenneth och Sjöstrand Yvonne

2020-10-18 Höganäs SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Ljung Lars-Åke

2020-10-18 Linköping SBK
Avjava's Rhino of Isidorakl spår192.5 poäng Uppflyttad Axelsson Mats och Nilsson Mi

2020-10-18 Växjö SBK
SPH I Ippika's Grand Marnier Rougelkl spår394.2 poäng Godkänd Svensson Patrik och Karlsson Per

2020-10-17 Luleå SBK
RLD N Indragårdens Rallyakl spår134.5 poäng Godkänd Lindkvist Dan och Sundberg Peter
Doubleuse Poplarakl spår115.5 poäng Ej godkänd Lindkvist Dan och Sundberg Peter

2020-10-17 Arvika SBK
Wiggwill's Filip Dawnakl spår235 poäng Uppflyttad Bornstedt Marika och Gunnarsson Tommy

2020-10-17 Stigen SBK
Indragårdens Uraxakl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Jan och Mellberg Sven-Håkan

2020-10-11 Arlöv SBK
Seasymphony Luxurious Litoakl spår182.5 poäng Godkänd Frid Crispin och Johnsson Lars

2020-10-11 Piteå SBK
Memarkens Bonuzlkl sök0 poäng Ej godkänd Johansson Lars-Göran och Dahlberg Peder

2020-10-11 Knivsta SBK
Höghedens Billbooakl spår210.7 poäng Uppflyttad Berg Marita och Persson Lars-Göran

2020-10-04 Sveg SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS SPH I Doubleuse Aramislkl spår460.5 poäng Uppflyttad Wiklund Magnus och Åman Kent

2020-10-04 Hörby SBK
Vassruggens Vrå Af Nikoakl spår235 poäng Uppflyttad Svensson Anna-Kersti och Prahl Leif

2020-10-04 Väröbacka SBK
SÖKH I Aqua Seer's Big Blindlkl sök536.2 poäng Uppflyttad Andersson Matts Roge och Gustafsson Bo

2020-10-04 Skellefteå SBK
SÖKH I Indragårdens Lestohkl sök0 poäng Ej godkänd Dahlberg Peder och Wallbing Jessica

2020-10-03 Ockelbo SBK
RLD N Roxanne Marcellaakl spår161.5 poäng Godkänd Törnquist Kenneth och Lindgren Laila

2020-09-27 Skurup SBK
Vassruggens Horsens Af Nikoakl spår217.7 poäng Uppflyttad Andersson Gunilla och Bergström Elisabeth
TJH RLD N Indragårdens Soliga Scillaakl spår185.2 poäng Uppflyttad Andersson Gunilla och Bergström Elisabeth
Vassruggens Vrå Af Nikoakl spår0 poäng Ej godkänd Andersson Gunilla och Bergström Elisabeth

2020-09-27 Umeå SBK
TJH LPI PATRH I SPH I SPH II Myramarken's Storm Af Dellenhkl spår0 poäng Ej godkänd Nordström Lena och Wiklund Lena

2020-09-27 Rödeby SBK
Djuparps Golden Jacquesakl spår187 poäng Uppflyttad Lindfalk Kenneth och Lindfalk Ingrid

2020-09-27 Västervik SBK
SPH I SPH II Avjava's Sid of Isidorhkl spår529 poäng Uppflyttad Nilsson Mi och Axelsson Mats

2020-09-27 Torsby SBK
SPH I Indragårdens Santanalkl spår457.5 poäng Uppflyttad Bornstedt Marika och Weinholt Nina

2020-09-27 Kristianstad SBK
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Will to Winekl sök496.5 poäng Godkänd Emgård Anders och Brandin Thomas

2020-09-26 Umeå SBK
Indragårdens Rondoakl spår202.5 poäng Uppflyttad Andersson Eva-Stina och Wacek Christine

2020-09-26 Hällefors SBK
Indragårdens Uraxakl spår148 poäng Ej godkänd Andersson Ing-Marie och Hübinette Christin
RLD N Indragårdens Speyaakl spår140 poäng Godkänd Andersson Ing-Marie och Hübinette Christin

2020-09-26 Knivsta SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Mc Larenlkl spår426.7 poäng Godkänd Berg Marita och Arthursson Dennis
SE VCH SPH I SPH II RLD N&F&A & SE RALLY CH Blågul's Briskahkl spår0 poäng Ej godkänd Berg Marita och Arthursson Dennis

2020-09-26 Smålandsstenar SBK
Stjärnglimtens Zätaakl spår192.7 poäng Uppflyttad Gustavsson Krafft Ka och Herdy Franz

2020-09-26 Gävle SBK
SPH I SÖKH I Myramarken's Homnibushkl sök0 poäng Ej godkänd Alfredsson Robin och Jönsson Leif

2020-09-20 Eslöv SBK
Aqua Seer's Once in A Whileakl sök202 poäng Uppflyttad Andersson Gunilla och Johnsson Linda
Aqua Seer's Like to Leadakl sök201 poäng Uppflyttad Andersson Gunilla och Johnsson Linda

2020-09-20 Västerås SBK
LD STARTKLASS Combine Piccadillyakl spår80 poäng Ej godkänd Adesand Christer och Jacobsson Sten

2020-09-20 Norrköping SBK
RLD N RLD F LD STARTKLASS LD 1 SPH I Vild Gnistrans Lyralkl spår553 poäng Uppflyttad Widén Marie och Johansson Tomas

2020-09-20 Kungsbacka SBK
SPH I SÖKH I Guldkullens Clyde Crossfordhkl sök0 poäng Ej godkänd Lengfelt Yvonne och Lengfelt Ulf

2020-09-20 Uppsala SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök526 poäng Godkänd Eriksson Monica och Gustavsson Ann-Marie

2020-09-19 Ljusdal SBK
RLD N RLD F SPH I SPH II Aqua Seer's First Bornhkl spår492.7 poäng Uppflyttad Dahlberg Christer och Strandberg Siv

2020-09-19 Borås SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojhkl spår515.5 poäng Uppflyttad Claesson Marianne och Andersson Conny

2020-09-19 Gävle SBK
SE VCH SPH I SPH II RLD N&F&A & SE RALLY CH Blågul's Briskahkl spår388.2 poäng Godkänd Hedman Carina och Altskog Ulla

2020-09-19 Haninge SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramishkl spår0 poäng Ej godkänd Alfredsson Jan och Syrén Bengt

2020-09-19 Svenljunga SBK
Stjärnglimtens Ziljeakl spår228 poäng Uppflyttad Åsegård Åsa och Reikerås Kjell

2020-09-13 Mönsterås SBK
SPH I Ippika's Grand Marnier Rougeakl spår179 poäng Uppflyttad Engdahl Joakim och Adolfsson Ulrika

2020-09-13 Gustavsberg SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramishkl spår477.2 poäng Godkänd Svensson Anders och Berntsson Charlotte

2020-09-13 Hässleholm SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök575.5 poäng Cert Prahl Leif och Hansson Mikael
SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Will to Winekl sök500 poäng Godkänd Prahl Leif och Hansson Mikael

2020-09-13 Kungälv SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl sök512.2 poäng Uppflyttad Olsson Anneli och Segerdahl Lennart

2020-09-13 Karlskrona SBK
Roghöjdens Jordan Fraendiakl spår229.7 poäng Uppflyttad Lundin Carina och Karlsson Thomas

2020-09-12 Eskilstuna SBK
RLD F RLD A SE RALLYCH SPH I SPH II SPH III Doubleuse Fuller's Golden Prideekl spår498.5 poäng Godkänd Hansson Ola och Larsson Kjell

2020-09-12 Skärhamn SBK
Cheer's Crystal Clearakl spår50 poäng Ej godkänd Petersson Lennart och Odén Anders

2020-09-12 Strängnäs SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Morganhkl spår0 poäng Ej godkänd Åberg Anders och Glamsare Hans

2020-09-12 Falköping SBK
SPH I SPH II Alsterbygdens Tösa of Skojhkl spår453.2 poäng Godkänd Swartling Carina och Dahlgren Per

2020-09-12 Söderhamn SBK
SPH I SÖKH I Myramarken's Homnibushkl sök0 poäng Ej godkänd Jönsson Leif och Norrman Roland

2020-09-12 Mölndal SBK
SPH I SPH II SPH III Vassruggens Grip Greidiekl spår0 poäng Ej godkänd Lindblad Sverker och Brorsson Anders

2020-09-12 Ockelbo SBK
LPI LPII SE LCH SPH II SPH III Höghedens Xymerekl spår560.5 poäng Certpoäng Åström Sune och Dahlberg Christer

2020-09-12 Karlskrona SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår551.7 poäng Godkänd Fagerstedt Tomas och Lindfalk Kenneth

2020-09-12 Kil SBK
RLD N RLD F RLD A SE RALLYCH SPH III Doubleuse Earthekl spår461.2 poäng Godkänd Axelsson Stefan och Lundström Lars

2020-09-12 Oskarshamn SBK
SPH I Ippika's Grand Marnier Rougeakl spår172 poäng Godkänd Adolfsson Ulrika och Danielsson Lars

2020-09-06 Surahammar SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Morganhkl spår0 poäng Ej godkänd Nyberg Maivor och Tunér Stefan

2020-09-06 Genevad SBK
SPH I Aqua Seer's Once in A Lifetimelkl spår462.2 poäng Godkänd Andersson Yvonne och Brolén Lars
SPH I SPH II Aqua Seer's Once in Lovehkl spår554.7 poäng Uppflyttad Brorsson Kenneth och Hallin Annica
SPH I SPH II Aqua Seer's Hunting Linehkl spår536.7 poäng Uppflyttad Brorsson Kenneth och Hallin Annica

2020-09-06 Tyresö SBK
SPH I SPH II Vattenbrynets Sieur Aramishkl spår0 poäng Ej godkänd Stare Gunilla och Wiklander Charlotte

2020-09-06 Piteå SBK
SÖKH I Indragårdens Lestohkl sök0 poäng Ej godkänd Lindström Carina och Sundberg Peter

2020-09-06 Knivsta SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangoekl rph0 poäng Ej godkänd Andersson Britt-Mari och Berg Marita

2020-09-05 Surahammar SBK
Avjava's Portia of Rymenakl spår218.2 poäng Uppflyttad Lundqvist Kim och Rahmström Åsa
LD STARTKLASS Castorakl spår182 poäng Uppflyttad Lundqvist Kim och Rahmström Åsa

2020-09-05 Arvika SBK
SPH I Indragårdens Santanaakl spår197.5 poäng Uppflyttad Andersson Ing-Marie och Gillå Urban
Wiggwill's Filip Dawnakl spår161.5 poäng Ej godkänd Andersson Ing-Marie och Gillå Urban

2020-09-05 Ronneby SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår518 poäng Godkänd Edner Helene och Lindfalk Kenneth

2020-09-05 Enköping SBK
SPH I Aqua Seer's Steel Wheellkl spår488.2 poäng Uppflyttad Andersson Per-Olof och Boström Annica

2020-09-05 Knivsta SBK
LPI LPII LPIII SPH III SÖKH III Wintergold's Minnesota Wildekl sök504.5 poäng Godkänd Brahm Elsa och Persson Lars-Göran

2020-08-30 Fagersta SBK
SPH II SPH III Stjärnglimtens Unzoekl spår477 poäng Godkänd Jespersen Alf och Latvala Martti

2020-08-29 Örnsköldsvik SBK
Indragårdens Rondoakl spår156.7 poäng Godkänd Liukkonen Ulle och Näslund Göran

2020-08-29 Vänersborg SBK
RLD N RLD F Aqua Seer's Once and For Allakl spår197.2 poäng Uppflyttad Andersson Jan och Samuelsson Ingvar

2020-08-29 Forshaga SBK
LPI LPII LPIII SE LCH RLD N RLD F Seasymphony Hot Shothkl spår449 poäng Godkänd Lundström Lars och Melander Jansson Eva

2020-08-22 Enköping SBK
SE VCH LD STARTKLASS Viltfinnarens Värdiga Viktorakl spår0 poäng Ej godkänd Berg Marita och Åkesson Mikael

2020-08-22 Boden SBK
Memarkens Bonuzakl spår242 poäng Uppflyttad Hedlund Josefin och Sundberg Peter

2020-08-15 Söderköping SBK
Solvingens Coloradoakl spår221.5 poäng Uppflyttad Hultberg Jörgen och Thunström Åke

2020-08-15 Skultuna SBK
RLD N RLD F RLD A Indragårdens Rexakl spår216 poäng Uppflyttad Rahmström Åsa och Lindfors Dick

2020-08-15 Sollefteå SBK
Indragårdens Rondoakl spår133 poäng Godkänd Näsholm Arne och Liukkonen Ulle

2020-08-09 Mellerud SBK
Aqua Seer's Like to Workakl spår196.5 poäng Uppflyttad Larsson Inge och Östlund Bo

2020-08-09 Tierp SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Mc Larenakl spår182.5 poäng Uppflyttad Dunder Maria och Ivarsson Tomas

2020-08-09 Sävsjö SBK
SPH I Roghöjdens Jax Fraendilkl sök0 poäng Ej godkänd Vescovi Roberto och Ljungqvist Lars

2020-08-08 Kil SBK
Doubleuse Maradonaakl sök195.5 poäng Uppflyttad Olsson Inga-Lena och Thiderman Sören
Indragårdens Otiliaakl spår181.5 poäng Uppflyttad Olsson Inga-Lena och Thiderman Sören
SPH I Indragårdens Santanaakl spår168.5 poäng Godkänd Olsson Inga-Lena och Thiderman Sören
Indragårdens Uraxakl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Inga-Lena och Thiderman Sören
RLD N Indragårdens Speyaakl spår0 poäng Ej godkänd Olsson Inga-Lena och Thiderman Sören

2020-08-08 Nässjö SBK
SPH I SPH II Mighty Duck's Plutohkl spår547 poäng Uppflyttad Svensson Kjell och Karlsson Åke

2020-08-08 Gävle SBK
SE VCH SPH I Sandyline's Morganlkl spår582.5 poäng Uppflyttad Hedman Carina och Jönsson Leif

2020-08-08 Filipstad SBK
RLD N LD STARTKLASS SPH I SPH II Doubleuse Princess Leiahkl spår0 poäng Ej godkänd Jansson Richard och Bad Inga-Lill

2020-08-08 Nyköping SBK
SPH I Hope-Of-Kalixlkl spår429.5 poäng Uppflyttad Cangren Malmberg A-M och Rönnbäck Peter

2020-08-02 Genevad SBK
RLD N LD STARTKLASS Aqua Seer's Wild Cardakl rph167 poäng Godkänd Karlsson Carina och Johansson Morgan

2020-08-02 Svalöv SBK
SPH I SPH II Aqua Seer's Once in Lovehkl spår310.7 poäng Ej godkänd Bergström Elisabeth och Wallin Birgitta

2020-08-02 Piteå SBK
SPH I SPH II Soltrollets Power Dynamitthkl spår561 poäng Uppflyttad Åström Maria och Fredriksson Mia

2020-08-02 Ronneby SBK
SÖKH II SÖKH III Doubleuse Mac Lobellekl sök0 poäng Ej godkänd Fagerstedt Tomas och Lindfalk Ingrid

2020-07-25 Luleå SBK
SPH I SPH II Soltrollets Power Dynamitthkl spår499.7 poäng Godkänd Fredriksson Mia och Sundberg Peter

2020-07-11 Hagfors SBK
Indragårdens Ruthakl spår221.5 poäng Uppflyttad Thiderman Sören och Gillå Urban
Indragårdens Otiliaakl spår0 poäng Ej godkänd Thiderman Sören och Gillå Urban

2020-07-04 Lindesberg SBK
RPH I RPH II RPH III SPH I SPH II Vindögats Tangoekl rph579.7 poäng Certpoäng Sandahl Roger och Toftler Göte

2020-06-13 Herrljunga SBK
SPH I SPH II Mighty Duck's Plutolkl spår519.7 poäng Uppflyttad Fries Gunilla och Romland Carina
RLD N LD STARTKLASS SPH I SPH II Doubleuse Princess Leiahkl spår462.2 poäng Godkänd Fries Gunilla och Romland Carina

2020-06-07 Gävle SBK
SE VCH SPH I SPH II RLD N&F&A & SE RALLY CH Blågul's Briskalkl spår459.5 poäng Uppflyttad Hedman Carina och Karlsson Lisa-Maria

2020-06-07 Stenkullen SBK
SPH I SÖKH I Guldkullens Clyde Crossfordhkl sök0 poäng Ej godkänd Merenius Johnny och Sandberg Kenth

2020-06-06 Ljusdal SBK
Myramarken's Magica De Hexlkl spår0 poäng Ej godkänd Dahlberg Christer och Strandberg Siv

2020-06-06 Sollefteå SBK
SPH I Wild Dawgs Goldie Lady Deathstrikeakl spår214.5 poäng Uppflyttad Knutar Niklas och Dahl Mari-Helen

2020-03-22 Enköping SBK
SE VCH LD STARTKLASS Viltfinnarens Värdiga Viktorakl spår0 poäng Ej godkänd Åkesson Mikael och Andersson Britt-Mari

2020-03-22 Ullared SBK
SÖKH I Aqua Seer's Big Blindakl spår231 poäng Uppflyttad Karlsson Magnus och Svensson Wilson Anni

2020-03-15 Åhus SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SPH III Andhämtningens Volvo På Vintervägekl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Anna-Kersti och Wallin Birgitta

2020-03-15 Varberg SBK
SPH I Aqua Seer's Cash Outlkl spår547.7 poäng Uppflyttad Svensson Wilson Anni och Andersson Matts Rog
SE LCH Aqua Seer's Live to Winlkl spår0 poäng Ej godkänd Svensson Wilson Anni och Andersson Matts Rog

2020-03-14 Varberg SBK
LD STARTKLASS SPH I SPH II SÖKH I SÖKH II Upsolut Honeyhkl spår441.5 poäng Godkänd Brolén Lars och Gustafsson Bo

2020-03-08 Svedala SBK
SE SÖCH SÖKH I SÖKH II SÖKH III Aqua Seer's Fight to Winekl sök564 poäng Cert Wallin Birgitta och Emgård Anders

2020-03-01 Simrishamn SBK
RLD N SPH I Huntingfudges Fightlkl spår445.5 poäng Uppflyttad Johansson Anders och Bonder Mikael

2020-02-29 Simrishamn SBK
LPI SPH I SPH II SÖKH II SÖKH III Brunnefjälls A Tagehkl spår511 poäng Uppflyttad Nielsen Tommy och Ljung Lars-Åke


Rasdata.nu Sidan uppdaterad 2021-07-31 / Page updated 31 Jul 2021: golden@rasdata.nu
Information från Svenska Kennelklubben 2021-07-26 / Information from the Swedish Kennel Club 26 Jul 2021